ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Καθαρό το DNA των Ελλήνων

+3
xstyl
gman
Ομήρου Απόγονος
7 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Trias έγραψε:Βασικά δεν κατάλαβα σε τι δεν συμφωνείς μαζί μου..αν θες εξήγησέ μου..εγώ αυτά που λες τα βρίσκω σωστά πάντως..

Δεν διαφωνω

Επισκέπτ


Επισκέπτης

ωραία αυτά που είπες αλλά επέτρεψέ μου μία παρατήρηση...από εδώ και πέρα αν γίνεται να αποφεύγεις τα συνεχόμενα posts..είναι κανονισμός του forum..αν γίνεται να γράφεις ένα,αφού το τελειώσεις να το cop-άρεις,και να το κολλάς στο καινούργιο..thanks Very Happy

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Βασικά το έκανε επειδή έκανε και τις παραθέσεις και δεν ήξερες πως να βάλεις πολλές σε ένα πόστ...Τον δικαιολογώ.

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Μάλλον κάπου εδώ πρέπει να ακουστεί και η δική μου γνώμη...Αρχικά όσο αφορά την αρεία φυλή μάλλον κανένας σας δεν έχει ακούσει σε τι πραγμάτικα αναφερόμαστε...Δεν νομίζω οτι ενδιαφέρει κ πολύ από που προέρχεται η λέξη αλλά τι μας θυμίζει όταν την ακούμε..Και ειδικά σ'εμένα θυμίζει πάρα πολλά και δυσάρεστα πράγματα...Μου θυμίζει τον αριθμό της γιαγιάς μου στο χέρι,το θάνατο πολλών συγκενικών μου προσώπων και το ρατσισμό ανθρώπων με "ημιμάθεια" ΄που όπως λέει και ο Ομήρου Απόγονος είναι χειρότερο από την αμάθεια...(δεν κατάλαβα βέβαια αν αναφέρεσαι και στον εαυτό σου εκείνη τη στιγμή!!)
Όσο αφορά για την καθαρότητα του DNA των Ελλήνων...Έχω μια απορία πως μπορούν να το ελέγξουν και τι ακριβώς εννοούν...
Θρήσκευμα ίδιο δεν έχουμε , ήθη και έθιμα και αυτά διαφορετικά , γλώσσα σαφώς αλλαγμένη...
Σίγουρα ο συγκεκριμένος πολιτισμός έχει πολλά στοιχεία που οφείλουμε να θαυμάζουμε , όμως στην ουσία είναι ένας νεκρός πολιτισμός...Καλό είναι να ξέρουμε από που προερχόμαστε αλλά μέχρι εκεί...

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

ppdc δικαιολογημένα η <<άρεια φυλή>> να σου θυμίζει αυτό.Πολύ απλά επειδή αυτός έκανες γνωστή την λέξη.όμως δεν πρέπει κάθε φορά που ακούμε την <<άρεια φυλή>> και βλέπουμε μια σβάστικα να λέμε <<ααααα να ναζι>>.Η σβάστικα άλλωστε ελληνικό και όχι μόνο σύμβολο είναι και μόνο κάτι κακό δεν χαρακτηρίζει.Γι'αυτό ας ξεκολλάμε λίγο με το nsdap κι ας δούμε την πραγματικη έννοια των πραγμάτων.

ham

ham
moderator
moderator

Έτσι εύκολα διαγράφεις την ιστορία; Ξεχνάς ότι κάποιοι υπηρετώντας αυτό το σύμβολο έσφαξαν όλο τον κόσμο;


ομήρου απόγονος έγραψε:
Η σβάστικα άλλωστε ελληνικό και όχι μόνο σύμβολο είναι και μόνο κάτι κακό δεν χαρακτηρίζει.
Να σου θυμήσω ότι κάποτε και ο σταυρός ήταν σύμβολο θανάτου,αλλά τώρα κανείς δεν το θυμάται και είναι άγιο σύμβολο στις εκκλησίες. Έτσι και η σβάστικα ήταν και παραμένει σύμβολο του φασισμού.Άμα σου είχαν σφάξει και εσένα όλο σου το σόι δε θα αντιδρούσες έτσι ψυχρά. . . . .

https://polygono.forumgreek.com

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Το θέμα είναι να φανούμε λίγο ανοιχτόμυαλοι.Αν γνώριζες έναν βουδιστή και είχε κρεμασμένο στο λαιμό του μιά σβάστικα θα τον έλεγες φασίστα?Δηλ. αν εγώ φτιάξω πχ ένα φασιστικό κόμμα και έχω για σύμβολο ένα πορτοκάλι και σφάξω εις το σύμβολο του πορτοκαλιού χιλιάδες ανθρώπων θα σταματήσεις να τρώς πορτοκάλια ή να πίνεις πορτοκαλάδα?
Η σβάστικα ΔΕΝ ήταν σύμβολο του φασισμού.ήταν σύμβολο ιερό σε πολλές χώρες της αρχαιότητας...Επίσης πρίν τον χίτλερ η κοκα κολα σε διαφημιστική καμπάνια έδινε ρολόγια που είχαν από πίσω μιά σβάστικα...ήταν και το σύμβολο της τύχης.
Και που ξέρεις εσύ αν ο κύριος χίτλερ δεν έχει σφάξει δικούς μου ανθρώπους?
Και ο σταυρός ναι.Αλλά και ο σταυρός αρχαίο σύμβολο ήταν.Οπότε μην τα βάζεις με τα σύμβολα.Βάζε τα με τους κυρίους τους σύγχρονους που τα χρησιμοποίησαν.
Και ναι ξεχάστηκε ο σταυρός.Δηλ αν περάσει ο καιρός και ξεχαστεί η σβάστικα,όλα καλα?Δηλ εσύ το πάς με βάση τον χρόνο?Κι αν ο σταυρός ξαναγίνει σύμβολο θανάτου θα τον υποτιμάς?Η ΚΚΚ (Κου κλουξ κλαν) μια white power οργάνωση της Αμερικής έχει σύμβολο τον σταυρό.Μήπως να καταδικάσουμε και τον σταυρό τώρα έτσι όπως το θέτεις?
Το ίδιο ισχύει και για την πεντάλφα που μόνο σατανιστικό σύμβολο δεν είναι..παρεπιπτόντως.

Επισκέπτ


Επισκέπτης

[quote="pdcc"]
Το οτι ο αρχαιος ελληνικος πολιτισμος πεθανε ειναι γνωστο εδω και αιωνες .Ο Πλουταρχος αποκαλεσε τον Φιλοποιμενα "εσχατο των Ελληνων". Ο Ισοκρατης και ο Δημοσθενης αυτοκτωνησαν πολυ πριν τον "εσχατο" λιγο μετα την μαχη της Χαιρωνιας γιανα μην δουνε το τελος του ελληνικου κοσμου και την υποδουλωση του σε Βαρβαρους (με την εθνικη και πολιτιστικη εννοια συναμμα).


ΥΓ(μονο για ακροδεξιους-ελπιζω να μην διαβαστει): το μεγαλιτερο κακο που κανατε (μετα το ολοκαυτομα εννοηται) ηταν η δημιουργια του Σιωνισμου.Οι Εβραιοι ποτε δεν ηταν εθνος η ρατσα-μονο θρησκεια. Η προγιαγια μου ηταν μια περιφανη Ρωσσιδα που πιστευε στον νομο του Μωυση.Εγω ειμαι ενας περιφανος Σλαβος,Σαλονικιος(που σημενουν κ2 εξ ορισμου κοσμοπολιτης), αεθνος και αθρησκος που σεβομε το δικαιομα των συμπολιτων μου να διατηρουν την οποια συνειδηση τους και αυτοπροσδιορισμου τους.

Η Νεα Ταξη Πραγματων(οπως τν λενε οι Ακροδεξιοι(α/δ) η Ιμπεριαλισμος οπως λεμε εμεις στην αντιπερα οχθη ετοιμαζει νεα γκουλαγκ γιατους Εβραιους και οχι μονο. Η οικολογικη καταστροφη ειναι το χειροτερο και μας πιανει ολους.Χρεος μας ειναι να σταματησουμε να μαλωνουμε και αρχισουμε να τους χαλαμε τα σχεδια.
Χρεος ΟΛΩΝ

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

το μεγαλιτερο κακο που κανατε (μετα το ολοκαυτομα εννοηται) ηταν η δημιουργια του Σιωνισμου
1)σε ποιούς το λές βασικά?στους γερμανούς?
2)ποιό ολοκάυτωμα? Shocked
3)ο σιωνισμός υπήρχε απο πιό παλιά.

Οι Εβραιοι ποτε δεν ηταν εθνος η ρατσα-μονο θρησκεια.
Πάνω κάτω ναι.

Η προγιαγια μου ηταν μια περιφανη Ρωσσιδα που πιστευε στον νομο του Μωυση.
Χριστιανή ή εβραία?

Εγω ειμαι ενας περιφανος Σλαβος,Σαλονικιος(που σημενουν κ2 εξ ορισμου κοσμοπολιτης), αεθνος και αθρησκος που σεβομε το δικαιομα των συμπολιτων μου να διατηρουν την οποια συνειδηση τους και αυτοπροσδιορισμου τους.
1)σλάβος ή σαλονικιός είσαι τελικά?
2)τι εννοείς είσαι άεθνος??? Shocked

Η Νεα Ταξη Πραγματων(οπως τν λενε οι Ακροδεξιοι(α/δ) η Ιμπεριαλισμος οπως λεμε εμεις στην αντιπερα οχθη ετοιμαζει νεα γκουλαγκ γιατους Εβραιους και οχι μονο.
1)τον όρο νέα τάξη τον είχε πεί ο πατερας του μπους...λές να είναι ακροδεξιός?Αυτό γράφεται και στο αμερικάνικο δολλάριο..
2)τί είναι οι ακροδεξιοί? Shocked

Η οικολογικη καταστροφη ειναι το χειροτερο και μας πιανει ολους.Χρεος μας ειναι να σταματησουμε να μαλωνουμε και αρχισουμε να τους χαλαμε τα σχεδια.
1)μας πιάνει όλους?Δημιουργήσαμε δηλ οικολογική συνείδηση?? Shocked
2)περιμένεις να μπορεί ο μέσος άνθωπος να πάει κόντρα στον σιωνισμό?όταν είναι πνιγμένος στα δάνεια κτλ.?

Χρεος ΟΛΩΝ
Εννοείται...

Επισκέπτ


Επισκέπτης

[quote="Ομήρου Απόγονος
1)σε ποιούς το λές βασικά?στους γερμανούς?
2)ποιό ολοκάυτωμα? Shocked
3)ο σιωνισμός υπήρχε απο πιό παλιά.

Τα λεω στους α/δ ανεξαρτητως εθνηκοτητας-ο σιωνισμος (η πιστη οτι οι εβραιοι ειναι ρατσα) δημιουργηθηκε απο τους ευρωπαιους ρατσιστες


Η προγιαγια μου ηταν μια περιφανη Ρωσσιδα που πιστευε στον νομο του Μωυση.
εβραία εννοηται


1)σλάβος ή σαλονικιός είσαι τελικά?
2)τι εννοείς είσαι άεθνος??? Shocked
Σλαβος και Σαλονικιος-αεθνος συμενει δεν ανηκω πουθενα απο πλευρας εθνικης ταυτοτητας



1)μας πιάνει όλους?Δημιουργήσαμε δηλ οικολογική συνείδηση?? Shocked
2)περιμένεις να μπορεί ο μέσος άνθωπος να πάει κόντρα στον σιωνισμό?όταν είναι πνιγμένος στα δάνεια κτλ.?

Δεν εχουμε αλλα πρεπει να εχουμε-αυτον που εχει πνιγει στα δανεια δεν τον λυπαμε καθολου,στο χερι του ηταν να κανει σωστη οικονομικη διαχειρηση

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Τα λεω στους α/δ ανεξαρτητως εθνηκοτητας-ο σιωνισμος (η πιστη οτι οι εβραιοι ειναι ρατσα) δημιουργηθηκε απο τους ευρωπαιους ρατσιστες
Αν και δεν απάντησες σε όλα τα ερωτήματα ..τέσπα.Ο σιωνισμός είναι μία οργάνωση εβραίων εθνικιστών που σκοπό έχει την απορρόφηση όλων των οικονομικών πόρων με σκοπό την παγκοσμιοποίηση.Επειδή πιστεύουν πως είναι αυτός ο εκλεκτός λαός.Ο σιωνισμός δεν είναι η πίστη οτι οι εβραιοι ειναι ρατσα.Τι λες τώρα?Αν είναι δυνατόν.

Σλαβος και Σαλονικιος-αεθνος συμενει δεν ανηκω πουθενα απο πλευρας εθνικης ταυτοτητας
Από άλλο πλανήτη ήρθες ή φύτρωσες?

Δεν εχουμε αλλα πρεπει να εχουμε-αυτον που εχει πνιγει στα δανεια δεν τον λυπαμε καθολου,στο χερι του ηταν να κανει σωστη οικονομικη διαχειρηση
Σίγουρα.

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Απο αλλο πλανητη-Αριανος σε λεω (αντε να τ αφησουμε κ να παμε στα αθλητικα)

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

car6 έγραψε:Απο αλλο πλανητη-Αριανος σε λεω (αντε να τ αφησουμε κ να παμε στα αθλητικα)
Επίσημη ανακοίνωση πρός όλα τα μέλη του φόρουμ (θα ανακοινωθεί και στο youtube) η car6 είναι ανθρωποειδή!

omhros_arvaniths


γωνία
γωνία

οι αρβανιτες,ελληνορωροι,μικρασιατες ειναι ελληνες?τι συνθηκες πρεπει να ισχυουν για να ειναι καποιος ελληνας?

Επισκέπτ


Επισκέπτης

omhros_arvaniths έγραψε:οι αρβανιτες,ελληνορωροι,μικρασιατες ειναι ελληνες?τι συνθηκες πρεπει να ισχυουν για να ειναι καποιος ελληνας?

Αρναβουτ(αρβανιτης) ειναι στα τουρκικα ο αλβανος- η επαναστατικη Ελληαδα ηταν ενα κρατος αρβανιτικο ρουμανοβλαχικο σλαβικο εθνος που επρεπε να μαθει ελληνικα και να γινει απογονος του ελληνικου μεγαλειου με σκοπο να εχει την υποστιριξη των Ευρωπαιων Ρομαντικων και κατ επεκταση να επιβιωση!!

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

omhros_arvaniths έγραψε:οι αρβανιτες,ελληνορωροι,μικρασιατες ειναι ελληνες?τι συνθηκες πρεπει να ισχυουν για να ειναι καποιος ελληνας?
Οι ελληνορώροι τί ακριβώς είναι?Οι μικρασιάτες ναι Έλληνες...Τί είναι δηλ?Εγώ μικρασιάτης είμαι.Οι αρβανίτες....τώρα αυτούς δεν τους έχω ψάξει.Πολλοί λένε πως είναι έλληνες της βορείου ηπείρου.Συγκεκρημένα αλβανόφωο ελληνικό φύλο.
Τώρα για τις συνθήκες....τί εννοείς?Θερμοκρασία?Πίεση?Αιματοκρίτης???

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

car6 έγραψε:
omhros_arvaniths έγραψε:οι αρβανιτες,ελληνορωροι,μικρασιατες ειναι ελληνες?τι συνθηκες πρεπει να ισχυουν για να ειναι καποιος ελληνας?

Αρναβουτ(αρβανιτης) ειναι στα τουρκικα ο αλβανος- η επαναστατικη Ελληαδα ηταν ενα κρατος αρβανιτικο ρουμανοβλαχικο σλαβικο εθνος που επρεπε να μαθει ελληνικα και να γινει απογονος του ελληνικου μεγαλειου με σκοπο να εχει την υποστιριξη των Ευρωπαιων Ρομαντικων και κατ επεκταση να επιβιωση!!
Τώρα θέλεις να τα ακούσεις μου φαίνεται.

omhros_arvaniths


γωνία
γωνία

δεν ηταν μονο αρβανιτες και βλαχοι στην επαναστατικη ελλαδα!υπηρχαν και ελληνες!

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Οι βλάχοι?Οι βλάχοι δεν είναι Έλληνες?

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Ομήρου Απόγονος έγραψε:Οι βλάχοι?Οι βλάχοι δεν είναι Έλληνες?

Καμια σχεση!!!!

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

car6 έγραψε:
Ομήρου Απόγονος έγραψε:Οι βλάχοι?Οι βλάχοι δεν είναι Έλληνες?

Καμια σχεση!!!!
Έλα να τα πείς αυτά σε συγγενή μου βλάχο και θα σπαταλήσει μιά σφαίρα για σένα.Κανένας βλάχος δεν του αρέσει να του λένε ότι δεν είναι Έλληνας.

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Ομήρου Απόγονος έγραψε:
car6 έγραψε:
Ομήρου Απόγονος έγραψε:Οι βλάχοι?Οι βλάχοι δεν είναι Έλληνες?

Καμια σχεση!!!!
Έλα να τα πείς αυτά σε συγγενή μου βλάχο και θα σπαταλήσει μιά σφαίρα για σένα.Κανένας βλάχος δεν του αρέσει να του λένε ότι δεν είναι Έλληνας.

Κανενας μαυρος δεν του αρεσει να τον λεν μαυρο-αλλα ουτε ασπριζει ουτε κιτρινιζει!!

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Πατάς αλλού....Οι βλάχοι 100% έλληνες είναι το ίδιο και οι κουτσόβλαχοι.Αυτό που κάνεις είναι ανθελληνική προπαγάνδα.

omhros_arvaniths


γωνία
γωνία

αν τα πω σε ενα βλαχο και με σκοτωσει,τοτε παυει να μην ειναι ελληνας?οι βλαχοι ειναι αρβανιτες,τουρκαλβανοι!οι αρχαιοι ελληνες τι κοινο ειχαν με αυτους?Ενας συγχρονος διανοητης υποστηριζε οτι για να θεωρεισαι σημερα Ελληνας,Πρεπει να εχεις δεχθει ελληνικο πολιτισμο,παιδεια!Διαφωνεις με αυτο?Γνωριζεις το συστημα των Αθηναιων στην αρχαιοτητα,για να θεωρηθει κανεις Ελληνας Η σε αλλες πολεις?

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

omhros_arvaniths έγραψε:αν τα πω σε ενα βλαχο και με σκοτωσει,τοτε παυει να μην ειναι ελληνας?οι βλαχοι ειναι αρβανιτες,τουρκαλβανοι!οι αρχαιοι ελληνες τι κοινο ειχαν με αυτους?Ενας συγχρονος διανοητης υποστηριζε οτι για να θεωρεισαι σημερα Ελληνας,Πρεπει να εχεις δεχθει ελληνικο πολιτισμο,παιδεια!Διαφωνεις με αυτο?Γνωριζεις το συστημα των Αθηναιων στην αρχαιοτητα,για να θεωρηθει κανεις Ελληνας Η σε αλλες πολεις?
Κοίτα προσεκτικά τον τίτλο και το θέμα που άνοιξα.

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 2 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

Παρόμοια θέματα

-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης