ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Καθαρό το DNA των Ελλήνων

+3
xstyl
gman
Ομήρου Απόγονος
7 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Επειδή θέλουν να μας πείσουν με το παραμύθι πως δεν είμαστε γνήσια τέκνα των αρχαίων Ελλήνων προσβάλλοντας έτσι την φυλή μας-η αλήθεια ήρθε στο φώς.
3 πανεπιστήμια από Η.Π.Α.,Ιταλία και Ελλάδα απέδειξαν πως το DNA των Ελλήνων είναι ίδιο όπως των αρχαίων προγόνων μας και πως είμαστε κατα 99.5-99.6% καυκάσια (λευκή) φυλή.Δεν έχουμε επηρεαστει ούτε από σλάβους ούτε από Τούρκους παρά τα 400 χρόνια σκλαβιάς.
Στο χέρι μας είναι η διαιώνιση της φυλής μας.

Έσσεται ήμαρ!

gman

gman
designer
designer

Εγώ πάλι νομίζω ότι η προσβολή θα ήταν αν μας έλεγαν ότι είμαστε γνήσια τέκνα των αρχαίων Ελλήνων, προσβάλλοντας έτσι τους Αρχαίους Έλληνες...
Όσο για τις αποδείξεις των τριών αυτών Πανεπιστημίων (δουλειά δεν είχαν; ) θα με ενδιέφερε να δω τόσο τις αποδείξεις, όσο και το όνομα αυτών των Πανεπιστημίων, ώστε να καταλάβουμε περί τίνος πρόκειται...

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Σύμφωνα με την επιστήμη οι πθηκοι είναι εκείνο το ζωικό είδος που γενετικά είναι πλησιέστερα στον άνθρωπο. Οι βιολόγοι μιλάνε για ακριβώς ίδιο DNA σε ποσοστό 99.6%.


μμμμ μηπως απλα μας ειπαν κατι που ολοι ξεραμε .Ειτε το DNA ελβετου με αρχαιου ελληνα να συνέκριναν παλι ιδια αποτελεσματα θα ειχαν σε σχεση με το DNA(παντα) cyclops cyclops :elephant:

gman

gman
designer
designer

Ωχ, παιδιά, μπερδεύτηκα!

DNA Ελλήνων = 99.6% * DNA Αρχαίων Ελλήνων

DNA ανθρώπων = 99.6% * DNA πιθήκων

Έλληνες = άνθρωποι. Τα πρώτα μέλη ίσα, άρα και τα δεύτερα. Δηλαδή:
DNA Αρχαίων Ελλήνων = DNA πιθήκων
και επομένως οι Αρχαίοι Έλληνες ήταν πίθηκοι!
Shocked

Πού βρίσκεται το λάθος; Μήπως στην παραδοχή ότι οι Έλληνες είναι άνθρωποι, ή τελικά η Ακρόπολη χτίστηκε από μαϊμούδες;
Very Happy

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

gman έγραψε:Εγώ πάλι νομίζω ότι η προσβολή θα ήταν αν μας έλεγαν ότι είμαστε γνήσια τέκνα των αρχαίων Ελλήνων, προσβάλλοντας έτσι τους Αρχαίους Έλληνες...
Όσο για τις αποδείξεις των τριών αυτών Πανεπιστημίων (δουλειά δεν είχαν; ) θα με ενδιέφερε να δω τόσο τις αποδείξεις, όσο και το όνομα αυτών των Πανεπιστημίων, ώστε να καταλάβουμε περί τίνος πρόκειται...
Μα είμαστε.Και γιατί να είναι προσβολή?Δηλ μισείς το γεγονός ότι εισαι γνήσιος Έλλην?Είμασταν οι δημιουργοί του πολιτισμού.Καμιά φυλή δεν συγκρίνεται με την ανωτερότητα της Ελληνικής.
όσο για τα πανεπιστήμια θα τα παραθέσω σε λίγο.(σκεφτόμουν να το κάνω αλλά θα δώσω λίνκς.)

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

xstyl

xstyl
administrator
administrator

προσοχη: μην γραφετε μυνηματα το ενα κατω απο το αλλο.

δευτερον ονοματα πανεπιστημιων ζητηθηκαν, οχι χωρες

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Έγινα και έρευνα που έδειξε πως το dna των Ελλήνων ουδεμία σχέση με των Αφρικανών.Αυτό δείχνει πως όλοι οι κάτοικοι της γής δεν προέρχονται απο μιά φυλη.Και ουδεμία σχέση με ινδοευρωπαίους.
Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο!

gman

gman
designer
designer

Ομήρου Απόγονος έγραψε:Μα είμαστε.Και γιατί να είναι προσβολή?Δηλ μισείς το γεγονός ότι εισαι γνήσιος Έλλην?
Όχι. Μισώ το γεγονός ότι οι Έλληνες είναι γνήσιοι πίθηκοι.

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

gman έγραψε:
Ομήρου Απόγονος έγραψε:Μα είμαστε.Και γιατί να είναι προσβολή?Δηλ μισείς το γεγονός ότι εισαι γνήσιος Έλλην?
Όχι. Μισώ το γεγονός ότι οι Έλληνες είναι γνήσιοι πίθηκοι.
Έρχεται η μέρα...Θα λάμψουμε και πάλι.

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Ομήρου Απόγονος έγραψε:Είμασταν οι δημιουργοί του πολιτισμού.Καμιά φυλή δεν συγκρίνεται με την ανωτερότητα της Ελληνικής.
Συμφωνώ εν μέρη μαζί σου με όλα αυτά που είπες..Μου αρέσει που έχω ελληνική καταγωγή και είμαι περήφανος που είμαι Έλληνας.Αλλά δεν συμφωνώ με το να θεωρούμε τον πολιτισμό μας ανώτερο από τους υπόλοιπους..όντως οι αρχαίοι Έλληνες έκαναν σπουδαία πράγματα,όπως όμως έκαναν και πολλοί άλλοι λαοί στην αρχαιότητα αλλά και σε μεταγενέστερα χρόνια..χαρακτηριστικό παράδειγμα οι αρχαίοι Αιγύπτιοι από τους οποίους πήραμε πολλά στοιχεία στη γεωμετρία,στην αστρονομία κτλ.Και δεν πιστεύω ότι είμασταν εμείς οι δημιουργοί του πολιτισμού επειδή υπήρχαν και άλλοι λαοί αρχαιότεροι από τους Έλληνες που παρουσίαζαν δείγματα πολιτισμού..Το να θεωρούμε τον λαό μας ανώτερο από όλους τους άλλους το βρίσκω χιτλερικό..συγνώμη αλλά είναι η μόνη λέξη που πιστεύω ότι ταιριάζει σε αυτήν την περίπτωση!!

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Πάρε διάβασε <<η αληθινή προιστορία>> του Ιωάννη Πασσά.
Τον όρο ανωτερότητα δεν το λέω για να υποτιμήσω κάποιον λαό.Άλλωστε εμείς δώσαμε και τα φώτα σε άλλους λαούς.Δεν τα κρατήσαμε για τον εαυτό μας.
όσον αφορά το <<χιτλερικό>>...δεν είναι σωστός αυτός ο όρος μιάς και ούτε θέλω να υποδουλωθούν άλλοι λαοί.Αντιθέτως να μάθουν να ζούν σωστά και αξιοπρεπώς.(υπάρχουν και μερικοί στη μέση που δεν θέλει κάτι τέτοιο...ε λοιπον αυτοί...τα θέλει ο κ..ς τους... Laughing )

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Συγνώμη αλλά δεν δέχομαι τον όρο ανωτερότητα ανάμεσα σε λαούς και δεν πρόκειται να εμπιστευτώ ένα βιβλίο για να μου αλλάξει τη γνώμη που έχω σε αυτό το θέμα.Άλλωστε σήμερα οποιοσδήποτε μπορεί να γράψει βιβλίο αρκεί ο εκδοτικός οίκος που αναλαμβάνει την έκδοση να πιστεύει ότι θα έχει αντίκτυπο στο κοινό..Και όσο για το ''χιτλερικό'' δεν αναφερόμουν σε επεκτατικές πολιτικές κτλ. αλλά στο να θεωρούμαστε ''άρια φυλή'' ανώτερη των υπολοίπων.Απλά δεν το βλέπω σωστό!!!

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Καταρχάς δεν ξέρεις καν τι είναι άρεια φυλή...ο όρος αυτός προέρχεται απο την αρχαία Ελλάδα...(βλέπε..άρειο πάγο,βραβεία αρίων).
Μην επηρεάζεσαι τόσο πολύ από την ιστορία του Χίτλερ.Ο χίτλερ ήταν επηρεασμένος από την αρχαία Ελλάδα.
Όσον αφορά το βιβλίο που σου πρότεινα...
Δεν πρόκειται λες να εμπιστευτείς ένα βιβλίο.Εγώ λέω πως δεν θές καν να μάθεις κάποια πράματα..Είσαι προσκολλημένος μόνο σε αυτά που γνωρίζεις.Η ημιμάθεια είναι χειρότερη απο την αμάθεια.

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Και ο φανατισμός ξέρεις σε οποιοδήποτε τομέα δεν είναι ότι καλύτερο υπάρχει..Άλλο να είσαι περήφανος που είσαι Έλληνας και άλλο να βάζεις τον εαυτό σου πάνω από άτομα που δεν έχουν ελληνική καταγωγή..Καλύτερα να είμαι ημιμαθής παρά αλλαζόνας και άδικος!

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Ναι...είμαι άδικος! Laughing Laughing Laughing

Επισκέπτ


Επισκέπτης

πολυ σωστα ρε παιδες ολα αυτα αλλα ποιο πανεπιστημιο ξερει τι εκαναν οι δικοι μασ εκατονταδες χρονια πριν!!!!
μηπως το ματι του μεγαλου αδερφου υπηρχε απο παλια....τι στο καλο....τοσο Ελληναραδες ειμαστε!!!!

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Από τη μεριά μου θα ήθελα να προτρέψω τους συμμετάσχοντες της συζήτησης αυτής να αφήσουμε προς το παρών το συγκεκριμένο θέμα για αποφυγή παρεξηγήσεων..ας μην αφήνουμε τις διαφωνίες μας να μας χωρίζουν..ας αφήσουμε την αγάπη να μας ενώσει...μία δύναμη..μία γροθιά!!μία..

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Ομήρου Απόγονος έγραψε:Καταρχάς δεν ξέρεις καν τι είναι άρεια φυλή...ο όρος αυτός προέρχεται απο την αρχαία Ελλάδα...(βλέπε..άρειο πάγο,βραβεία αρίων).
Μην επηρεάζεσαι τόσο πολύ από την ιστορία του Χίτλερ.Ο χίτλερ ήταν επηρεασμένος από την αρχαία Ελλάδα.
Όσον αφορά το βιβλίο που σου πρότεινα...
Δεν πρόκειται λες να εμπιστευτείς ένα βιβλίο.Εγώ λέω πως δεν θές καν να μάθεις κάποια πράματα..Είσαι προσκολλημένος μόνο σε αυτά που γνωρίζεις.Η ημιμάθεια είναι χειρότερη απο την αμάθεια.

Η Λεξη αριος ειναι απο τις παλαιοτερες ινδοευρωπαικες. Ετσι ονομαζεται η ανωτερη καστα στην Ινδια και ηταν το 1ο ονομα που εδωσε ο Bayer(πατερας της ινδοευρωπαϊκης θεωριας) στην λευκη φυλη.
Οσο για την καθαροτητα των ελληνων σε παραπεμπω στο http://ru.youtube.com/watch?v=eyXwG79DU2k οπου στο 5ο λεπτο βρισκεται ενας λογος του Todor Cepreganov ο οποιος νομιζω οτι με εκφραζει απολυτα και για τα 2 θεματα (καθαροτητα κ μακεδονικο)

Επισκέπτ


Επισκέπτης

car6 έγραψε:
Η Λεξη αριος ειναι απο τις παλαιοτερες ινδοευρωπαικες. Ετσι ονομαζεται η ανωτερη καστα στην Ινδια και ηταν το 1ο ονομα που εδωσε ο Bayer(πατερας της ινδοευρωπαϊκης θεωριας) στην λευκη φυλη.
Οσο για την καθαροτητα των ελληνων σε παραπεμπω στο http://ru.youtube.com/watch?v=eyXwG79DU2k οπου στο 5ο λεπτο βρισκεται ενας λογος του Todor Cepreganov ο οποιος νομιζω οτι με εκφραζει απολυτα και για τα 2 θεματα (καθαροτητα κ μακεδονικο)
Σχετικά με την προέλευση της λέξης δεν μπορώ να πω κάτι με σιγουριά,αλλά ως προς την καθαρότητα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!κανένα έθνος δεν μπορεί να μείνει απόλυτα ''καθαρό'' μετά την πάροδο 2000 χρόνων..Κατά την γνώμη μου πάντως δεν μετράει τόσο αυτό,όσο το αν εμείς με την σειρά μας διατηρούμε ''ζωντανά'' όλα αυτά που μας δίδαξαν οι πρόγονοι μας με την πάρωδο τον χρόνων και κρατάμε στη μνήμη μας τον σπουδαίο αυτό πολιτισμό που η χώρα μας έχει να δείξει..

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Σχετικά με την προέλευση της λέξης δεν μπορώ να πω κάτι με σιγουριά,αλλά ως προς την καθαρότητα συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!κανένα έθνος δεν μπορεί να μείνει απόλυτα ''καθαρό'' μετά την πάροδο 2000 χρόνων..Κατά την γνώμη μου πάντως δεν μετράει τόσο αυτό,όσο το αν εμείς με την σειρά μας διατηρούμε ''ζωντανά'' όλα αυτά που μας δίδαξαν οι πρόγονοι μας με την πάρωδο τον χρόνων και κρατάμε στη μνήμη μας τον σπουδαίο αυτό πολιτισμό που η χώρα μας έχει να δείξει..[/quote]

Δεν διαφωνω μαζι σου. Βεβαια στον πολιτισμο δεν παιζει ρολο ποιος ειναι απογονος ποιου αλλα το τι κανει. Οπως λεει κ ο Νικος Δημου :"Ο Αγγλος Φυσιοδιφης εχει πολυ περισσοτερη πολιτιστικη συγγενεια με τους αρχαιους απο οτι οι πιο πολλυ συγχρονοι Ελληνες"

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Βασικά δεν κατάλαβα σε τι δεν συμφωνείς μαζί μου..αν θες εξήγησέ μου..εγώ αυτά που λες τα βρίσκω σωστά πάντως..

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Αυτό με τους ινδοευρωπαίους είναι μύθος..Τέσπα.Βαριέμαι να αναφερθώ στο συγκεκριμένο θέμα τώρα.

Επισκέπτ


Επισκέπτης

καθαρο=>το DNA Ελληνων μπορει και πλενεται μονο του.Δυστυχως οι καλτσες των Ελληνων δεν μπορουν ακομα

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Ομήρου Απόγονος έγραψε:Αυτό με τους ινδοευρωπαίους είναι μύθος..Τέσπα.Βαριέμαι να αναφερθώ στο συγκεκριμένο θέμα τώρα.

Αποδειξε το

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 4]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

Παρόμοια θέματα

-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης