ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ποιό είναι το αγαπημένο σου ζώο?

+2
ham
Ομήρου Απόγονος
6 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Το αγαπημένο μας ζώο.

Ποιό είναι το αγαπημένο σου ζώο? I_vote_lcap50%Ποιό είναι το αγαπημένο σου ζώο? I_vote_rcap 50% [ 4 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σου ζώο? I_vote_lcap50%Ποιό είναι το αγαπημένο σου ζώο? I_vote_rcap 50% [ 4 ]
Ποιό είναι το αγαπημένο σου ζώο? I_vote_lcap0%Ποιό είναι το αγαπημένο σου ζώο? I_vote_rcap 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 8


Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Ψηφίστε ποιό είναι το αγαπημένο σας ζώο και να πείτε αν έχετε αντίστοιχο κατοικίδιο.
Αν ψηφίσετε άλλο τότε να μας πείτε ποιο είναι...

Εμένα μ αρέσουν οι γάτες.Οι σκύλοι καθόλου.
Δεν έχω γάτα αν και θα το ήθελα πολύ αλλά η μάνα μου δεν θέλει ζώο μέσα στο σπίτι. Sad

Επισκέπτ


Επισκέπτης

εγώ ψηφισα γάτα είναι το τέλειο ζώο πιστεύω ειδικά για κατοικιδιο...Είχα μια στο παρελθόν και ηταν τέλεια!!

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Σου έκανε και <<φρρρρρρ>>? Very Happy

Επισκέπτ


Επισκέπτης

τι εννοεις????

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Τον θόρυβο που κάνουν οι γάτες όταν της χαιδεύεις....

Επισκέπτ


Επισκέπτης

μου έκανε αλλά δυστυχώς για να της κάνω χαδάκια γατζονόταν πάντα πάνω μου κ αυτό είναι λίγο εκνευριστικό...αλλά δεν μπορείς να έχεις γάτα χωρίς νύχια..είναι σαν να μην έχεις γάτα!!

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Το κακό με τις γάτες είναι τα νύχια όπου τους αρέσει να τα τρίβουν πάνω σε υφάσματα σκίζοντας τα (και ειδικά οι μικρές γάτες).

ham

ham
moderator
moderator

Έχω και εγώ γάτα. Είναι πιο βολικά από τον σκύλο για διαμέρισμα,γιατί κάνει την ανάγκη της μόνο σε μια λεκάνη με άμμο και πουθενα αλλού,και δε χρειάζεται να βγαίνει βόλτες και να έχει συνεχώς παρέα όπως ο σκύλος. Αλλά καλά είναι και τα σκυλάκια.Κανένας σκυλόφιλος εδώ;



pdcc έγραψε:μου έκανε αλλά δυστυχώς για να της κάνω χαδάκια γατζονόταν πάντα πάνω μου κ αυτό είναι λίγο εκνευριστικό...αλλά δεν μπορείς να έχεις γάτα χωρίς νύχια..είναι σαν να μην έχεις γάτα!!

Μπορείς απλώς να της κόβεις τα νύχια για να μην είναι τόσο μυτερά!

https://polygono.forumgreek.com

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Όλοι γατόφιλοι είμαστε τελικά. Smile

Επισκέπτ


Επισκέπτης

δεν πιστεύω σε ότι ακούω...ο σκύλος είναι μακράν το καλύτερο ζώο και ο καλύτερος φίλος του ανθρώπου...οι γάτες δεν συγκρίνονται σε καμία περίπτωση με τα σκυλιά...τα σκυλιά αγαπούν τον άνθρωπο,ενώ οι γάτες μόνο την πάρτη τους...

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Trias έγραψε:δεν πιστεύω σε ότι ακούω...ο σκύλος είναι μακράν το καλύτερο ζώο και ο καλύτερος φίλος του ανθρώπου...οι γάτες δεν συγκρίνονται σε καμία περίπτωση με τα σκυλιά...τα σκυλιά αγαπούν τον άνθρωπο,ενώ οι γάτες μόνο την πάρτη τους...
Ντάξει.Έχεις ένα δίκιο όσον αφορά το σκύλο αλλά δεν νομίζω ότι η γάτα δεν αγαπάει τον άνθρωπο.Σίγουρα ο σκύλος είναι πιο παιχνιδιάρικος και συναισθηματικός εννοείται.

ham

ham
moderator
moderator

Trias έγραψε:δεν πιστεύω σε ότι ακούω...ο σκύλος είναι μακράν το καλύτερο ζώο και ο καλύτερος φίλος του ανθρώπου...οι γάτες δεν συγκρίνονται σε καμία περίπτωση με τα σκυλιά...τα σκυλιά αγαπούν τον άνθρωπο,ενώ οι γάτες μόνο την πάρτη τους...

Σίγουρα αυτό είναι το μεγάλο μειονέκτημα της γάτας,αλλά συγχρώνως αυτό είναι που τις κάνει πιο εύκολες για κατοικίδια!

https://polygono.forumgreek.com

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Ομήρου Απόγονος έγραψε:δεν νομίζω ότι η γάτα δεν αγαπάει τον άνθρωπο.

η γάτα αγαπάειόποιον την ταίσει..και αν πεθάνει ο ιδιοκτήτης της δεν έχει πρόβλημα να την ''αναλάβει'' κάποιος άλλος..πολλά σκυλιά αν πεθάνει ο ιδιοκτήτης τους πεθαίνουν από μελαγχωλία...

ham έγραψε:αλλά συγχρώνως αυτό είναι που τις κάνει πιο εύκολες για κατοικίδια!

δηλαδή εσύ με τον όρο ''αγαπημένο ζώο'' εννοείς το ''πιο εύκολο για μαγάλωμα''??αγαπημένο σου ζώο είναι αυτό που χέζει λιγότερο ή κάτι τέτοιο?

Επισκέπτ


Επισκέπτης

διαφωνώ σε αυτό το κλισέ οτί οι σκύλοι είναι φίλοι των ανθρώπων...οι ίδιοι οι ανθρωποι πρέπει να είναι οι φίλοι μας τα ζώα δεν μπορούν να είναι!τα κατοικίδια είναι καλά για να θυμόμαστε οτί δεν είναι δική μας η γη εχουμε και παρέα η οποία είναι κ πιο αδύναμη από εμάς καποιες φορές...γι αυτό τα περισσότερα μικρά παιδιά που δεν έχουν υποχρεώσεις ουτε παρεες ακόμα ασχολούνται κυρίως με τα κατοικίδια...

Επισκέπτ


Επισκέπτης

pdcc έγραψε:διαφωνώ σε αυτό το κλισέ οτί οι σκύλοι είναι φίλοι των ανθρώπων...οι ίδιοι οι ανθρωποι πρέπει να είναι οι φίλοι μας τα ζώα δεν μπορούν να είναι!τα κατοικίδια είναι καλά για να θυμόμαστε οτί δεν είναι δική μας η γη εχουμε και παρέα η οποία είναι κ πιο αδύναμη από εμάς καποιες φορές...γι αυτό τα περισσότερα μικρά παιδιά που δεν έχουν υποχρεώσεις ουτε παρεες ακόμα ασχολούνται κυρίως με τα κατοικίδια...

συμφωνώ σε αυτό,αλλά αν μπορούσαμε να χρησιμοποιήσουμε τον όρο φίλος,ακόμα και με την χρήση εισαγωγικών μεταξύ ανθρώπου και ζώου τότε το μόνο ζώο που θα μπορούσε να υπολογιστεί ως ''φίλος'' του ανθρώπου είναι ο σκύλος και μετά ίσως τα άλογα...

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Τα άλογα γιατί?

ham

ham
moderator
moderator

Trias έγραψε:τότε το μόνο ζώο που θα μπορούσε να υπολογιστεί ως ''φίλος'' του ανθρώπου είναι ο σκύλος και μετά ίσως τα άλογα...

Τα άλογα,που τα σκοτώνουν μολις γεράσουν και δεν τα χρειάζονται,τα ρώτησες άμα θέλουν για φίλους τους ανθρώπους; Very Happy

https://polygono.forumgreek.com

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Μα τα άλογα δε νομίζω να είναι και πολύ συναισθηματικά ζώα....άσχετα αν είναι ωραία...

Επισκέπτ


Επισκέπτης

τα άλογα όπως και τα σκυλιά είναι από τα λίγα ζώα που μπορούν να πάθουν κάτι αν συμβεί κάτι κακό στον ιδιοκτήτη τους και δεν τον εγκαταλείπουν ποτέ..
και ham τον τι κάνει ο άνθρωπος στα άλογα δεν σημαίνει ότι τα άλογα όσο ζουν δεν ''αγαπούν'' τον άνθρωπο...

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Δεν το ήξερα αυτό.Ενδιαφέρον...

Noel

Noel
τετράγωνο
τετράγωνο

Είχα γάτα παλότερα και τώρα έχω σκύλο. Προσωπικά προτιμώ τα σκυλιά γιατι με τις γάτες ποτέ δεν ξέρεις πότε θα τους την βαρέσει και θα την κοπανήσουν.

ham

ham
moderator
moderator

Σίγουρα από τη φύση τους τα σκυλιά είναι πιο δεμένα και πιο συναισθηματικά από τις γάτες. Ένας σκύλος όμως μπορεί να δεθεί με τα αφεντικά του,αλλά με κάποιον άγνωστο να συμπεριφερθεί πολύ άγρια(ειδικά οι άγριες ράτσες),ενώ μια γάτα είναι πιο ήπιο ζώο για όποιον την πλησιάσει.

Trias έγραψε:μπορούμε να πούμε ότι σαν άνθρωποι αισθάνονται πόνο από την απώλια του αφεντικού τους...
Για να κάνω και λίγο χιούμορ,τελικά τα σκυλιά είναι πιο άνθρωποι από εμάς,αφού κανένας άνθρωπος δεν αισθάνεται πόνο για την απώλεια του αφεντικού του!!! lol! lol!

https://polygono.forumgreek.com

xstyl

xstyl
administrator
administrator

εμενα μαρεσουν πιο πολυ οι σκυλοι. καλες και χαδιαρες οι γατες, αλλα δν ξερω προτειμω τους σκυλους. ισως γιατι ειναι και πιο μεγαλωσομα...

Επισκέπτ


Επισκέπτης

xstyl έγραψε:ισως γιατι ειναι και πιο μεγαλωσομα...

μετά σε λέω γκέι και θίγεσαι... Very Happy Very Happy Very Happy
πλάκα κάνω..ρε..με τα σκυλιά μπορείς να κάνεις περισσότερα πράγματα..τις γάτες τις χαιδεύεις λίγο και αυτό ήταν..αντε να τους ρίξεις και καμία κλωτσιά...με τα σκυλιά μπορείς να κάνεις περισσότερα πράγματα...οι γάτες βαριούνται που ζουν..τα σκυλιά είναι πιο ενεργητικά...

xstyl

xstyl
administrator
administrator

Trias έγραψε:τα σκυλιά είναι πιο ενεργητικά...
και εσυ παθητικος... lol! lol! lol! πλακα κανω

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Παρόμοια θέματα

-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης