ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Οικολογια-Οικονομια

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Πως βλεπετε το μελλον του πλανητη. Ποσο πιστευετε θα επιρρεασουν το οικονομικο μας συστημα οι περιβαλοντολογικες αλλαγες ,η χρηση νεων εναλλακτηκων πηγων ενεργειας και η επανασταση στον χωρο της πληροφορικης ?

Sir_speaker1

Sir_speaker1
πεντάγωνο
πεντάγωνο

Οσο δεν μειωνονται οι εκπομπες των αεριων του θερμοκηπιου τα πραγματα θα γινουν χειροτερα αλλα για αυτο πρεπει να μερολειπτισει η G7 και οι ΗΠΑ!

ham

ham
moderator
moderator

Τώρα σώθηκες,μπροστά στα κέρδη η ΗΠΑ και κάποιοι άλλοι δε λογαριάζουν τίποτα!

https://polygono.forumgreek.com

Noel

Noel
τετράγωνο
τετράγωνο

Όσο στην μέση μπαίνουν τα συμφέροντα και το κέρδος τα πραγματα θα πηγαίνουν προς το χειρότερο. Μόνο όταν βρεθούμε ένα βήμα πριν την ολική καταστροφή αποκτάμε οικολογική συνείδυση,αν δεν αλλάξει αυτό τότε δύσκολα τα πράγματα.

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Noel έγραψε:Όσο στην μέση μπαίνουν τα συμφέροντα και το κέρδος τα πραγματα θα πηγαίνουν προς το χειρότερο. Μόνο όταν βρεθούμε ένα βήμα πριν την ολική καταστροφή αποκτάμε οικολογική συνείδυση,αν δεν αλλάξει αυτό τότε δύσκολα τα πράγματα.
Παιδιά εμένα η πεποίθηση μου είναι η εξής...ότι η φύση θα εκδικηθεί.Και είναι απόλυτα λογικό.Η φύση επικοινωνεί με τον άνθρωπο και θα δείτε τι θα γίνει στο άμεσο μέλλον.
Φύση και μόνο φύση...τα λεφτά στην πυρά.

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Παιδιά εμένα η πεποίθηση μου είναι η εξής...ότι η φύση θα εκδικηθεί.Και είναι απόλυτα λογικό.Η φύση επικοινωνεί με τον άνθρωπο και θα δείτε τι θα γίνει στο άμεσο μέλλον.
Φύση και μόνο φύση...τα λεφτά στην πυρά.[/quote]

Σορρυ αλλα δεν αναγνωριζω τοσο συναισθηματιζμο στην Φυση ωστε να εχει και εκδικιτικες τασεις

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Η φύση είναι ζωντανός οργανισμός.Πίστεψε το.

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Συμφωνω μαζι σου car6- ειμαστε αναμεσα σε 2 μεγαλες επαναστασεις (της πληροφορικης και των νεων πηγων ενεργειας) . Τωρα ιη αποψη σου ειναι πως πρεπει να δουμε την πορεια τους και μετα να αποφασισουμε το για ποιο οικονομικο συστημα θα αγωνιστουμε? δεν ξερω-πολυ πιθανο να εχεις δικιο. Αλλα για την οικολογια δεν νομιζω οτι εχεις ενστασεις να πολεμαμε!

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Ουτε για την οικολογια ουτε για τον συνδικαλισμο εχω αντιρησεις-πολεμος μεχρις εσχατων!!

Επισκέπτ


Επισκέπτης

ενα μονο ονομα Αλ Γκορ

xstyl

xstyl
administrator
administrator

Sir_speaker1 έγραψε:Οσο δεν μειωνονται οι εκπομπες των αεριων του θερμοκηπιου τα πραγματα θα γινουν χειροτερα αλλα για αυτο πρεπει να μερολειπτισει η G7 και οι ΗΠΑ!
τι ειναι η G7 ρε παιδια????

ham

ham
moderator
moderator

xstyl έγραψε:
τι ειναι η G7 ρε παιδια????

Η G7(Group 7) είναι η σύνοδος υπουργών οικονομικών των 7 υποτίθεται πιο ανεπτυγμένων χωρών,που είναι οι Γαλλία,Γερμανία,Ιταλία,Ιαπωνία,Μ.Βρετανία ΗΠΑ και Καναδάς.


Sir_speaker1 έγραψε:Οσο δεν μειωνονται οι εκπομπες των αεριων του θερμοκηπιου τα πραγματα θα γινουν χειροτερα αλλα για αυτο πρεπει να μερολειπτισει η G7 και οι ΗΠΑ!
Αυτές οι 7(και όχι μόνο) νομίζουν αυθαίρετα επειδή έχουν λεφτά ότι μπορούν να κάνουν ότι θέλουν,αλλά δεν είναι έτσι! Αλλά άμα μπούμε σε λογική να τις παρακαλέσουμε να μερολιπτίσουν,θα είναι σα να νομοιμοποιούμε την κυριαρχία τους την οποία πρέπει να καταργήσουμε!

https://polygono.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης