ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Σκύλος έφαγε μωρό την ημέρα των γενεθλίων του!

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

ham

ham
moderator
moderator

Ο μικρός Τζερεμάια γιόρταζε τα πρώτα του γενέθλια μαζί με τους γονείς του, τους φίλους τους και το σκύλο της οικογένειας, ένα γιγαντιαίο μαστίφ βάρους 60 κιλών.

Ο Τζερεμάια μπουσούλησε προς το σκυλί και άρχισε να το χαϊδεύει. Για άγνωστους λόγους, ο σκύλος επιτέθηκε στο παιδάκι και βύθισε τα δόντια του στο κρανίο του. Ο πατέρας του μικρού έτρεξε να ελευθερώσει το γιο του, όμως ο σκύλος του είχε ήδη προκαλέσει ανεπανόρθωτη ζημιά.

Το παιδάκι μεταφέρθηκε σε νοσοκομείο του Λας Βέγκας, αλλά υπέκυψε μετά από τρεις ημέρες.

Η οικογένεια είχε το σκύλο από τότε που γεννήθηκε ο Τζερεμάια και δεν είχε υπάρξει κανένα πρόβλημα. Ο σκύλος παραδόθηκε στις Αρχές και θα υποβληθεί σε ευθανασία.

https://polygono.forumgreek.com
Μοιραστείτε αυτή τη δημοσίευση στο: reddit

Οκ, πολύ θλιβερό, δε λέω, αλλά όσο και αν ακούγεται κάπως, το κακόμοιρο το ζώο τι φτάιει τελικά για να το σκοτώσουν; Ζώο είναι και έχει το ακαταλόγιστο, φυσικά δεν έχει συνείδηση για το τί έπραξε. Είτε στην προσπάθεια να παίξει τραυμάτισε θανάσιμα το μωρό είτε αισθάνθηκε κάποιο κίνδυνο και επιτέθηκε. Και εμένα η γάτα μου προχτές όπως την πήρα αγκαλιά απότομα,τρόμαξε και με γρατζούνισε στο πρόσωπο λίγο πιο κάτω από το μάτι,τι έπρεπε να κάνω δηλαδή να την πλακώσω στις κλωτσιές; Εγώ έφταιγα που την ενόχλησα και την τρόμαξα και δεν πήρα προφυλάξεις για να μη μου επιτεθεί.Αυτό ζώο είναι, δεν καταλαβαίνει. Το ίδιο και σε αυτή την περίπτωση, ήταν φταίξιμο των γονέων που άφηναν το μωρό με ένα τέτοιου μεγέθους ζώο, μόνο και μόνο από ατύχημα ήταν αυξημένες οι πιθανότητες να συμβεί κάτι. Αλλά βέβαια είναι εύκολο να διώξουμε από πάνω μας τις ευθύνες και να τις ρίξουμε στον αποδιοπομπαίο τράγο(σκύλο). Τελικά μερικές φορές οι άνθρωποι είναι πιο ζώα και απ' τα ζώα. . .

Ο άνθρωπος είναι υπεύθυνος σχεδόν για όσα άσχημα συμβαίνουν στον κόσμο. Η φύση αργά ή γρήγορα εκδικείται.
Ο σκύλος και γενικότερα τα ζώα στη φύση δεν εξυπηρετούν την ανάγκη του ανθρώπου να χαϊδεύει και κάτι άλλο πέρα από τα αρχίδια του την ώρα που βλέπει τηλεόραση. Ναι εντάξει, τα φροντίζουν και τα προσέχουν και τα αγαπούν και αν δεν ήταν στο σπίτι θα ήταν αδέσποτα (τάχα) και θα περνούσαν άσχημα και και και... Και ποιός φταίει που τα αδέσποτα περνούν άσχημα;
Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα και μεγάλο μάλιστα...

Τελοσπάντων, κρίμα για το παιδάκι που πέθανε και για τους γονείς του που έξησαν αυτή την τραγική στιγμή.

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Παρόμοια θέματα

-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης