ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Αυτοκτόνησε στο Σύνταγμα

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

xstyl

xstyl
administrator
administrator

Ενας ηλικιωμενος ανδρας αυτοκτονησε το πρωι της τεταρτης 4 μαρτιου μπροστα στα ματια του κοσμου. ο ανδρας δεν ειπε τπτ πριν αυτοκτονησει, αλλα αφισε ενα σημειωμα "η κατοχική κυβέρνηση Τσολάκογλου εκμηδένισε κάθε ίχνος επιβίωσής μου. Δεν μπορώ να βρω άλλο τρόπο αντίδρασης εκτός από ένα αξιοπρεπές τέλος, πριν αρχίσω να ψάχνω στα σκουπίδια για να επιβιώσω και γίνω βάρος στο παιδί μου.".

το απογευμα της ιδιας μερας ανθρωποι πηγαν στο συνταγμα να διαδηλωσουν και να αφισουν λουλουδια στο σημειο της αυτοκτονιας. Φωναζαν συνθηματα οπως "φτανει πια", "ποιος ειναι ο επομενος".
Ομως εκει περα υπηρχαν και ΜΑΤ. αυτοι κρατουσαν αμυντικη σταση οπως λεγεται, αλλα το βραδυ αποφασισαν να σπασουν τη διαδηλωση πετωντας δακρυγωνα και κτυπωντας ανθρωπους.

μα ειναι δυνατον? τι δουλεια ειχανε εκει τα ΜΑΤ? αν αυτο δεν ειναι δικτατορια, τι ειναι???

Μοιραστείτε αυτή τη δημοσίευση στο: reddit

ποιός θα πίστευε λίγα χρόνια πρίν οτι το 2012 θα αυτοκτωνούσαν ανθρώποι επειδη δεν εχουν να φάνε!!!! Neutral
οσο για να ματ γιατι νομίζει κανεις σας οτι τοσα χρόνια ζουμε σε δημοκρατια?εγω προσωπικά πιστεύβ οτι δεν έχουμε δημοκρατια..απλα εχουν "φορέσει" στο πολιτευμα την κλεξη δημοκρατια για να μην μπορει ο λαος να ξεσικωθει...

Δυστυχώς δεν είναι ο μόνος. Τα τελευταία χρόνια η Ελλάδα είναι η πρώτη χώρα σε αριθμό αυτοκτονιών στην Ευρώπη.

οντος.... και τα καλυπτουνε.... απ'τι στιγμη που υπαρχει ανασφαλια ως προς την διαβιωση, οι αυτοκτονιες φοβαμαι οτι θα συνεχιστουν...

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Παρόμοια θέματα

-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης