ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Eurovision 2012!

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Eurovision 2012! Empty Eurovision 2012! 12/3/2012, 16:01

ham

ham
moderator
moderator

Έγινε σήμερα η επιλογή του τραγουδιού για τη φετινή eurovision, το οποίο είναι με μια λέξη ΑΘΛΙΟ! Τόσο που μπροστά του ακόμα και το S.A.G.A.P.O του Ρακιτζή και το ΟΠΑ του Αλκαίου φαντάζουν τραγουδάρες!



Έχει επεξεργασθεί από τον/την ham στις 26/5/2012, 15:33, 1 φορά

https://polygono.forumgreek.com

2Eurovision 2012! Empty Απ: Eurovision 2012! 26/5/2012, 15:32

ham

ham
moderator
moderator

H Σουηδία και το τραγούδι Euphoria, που ερμήνευσε η Λορίν, ξεχώρισαν στον 57ο διαγωνισμό της Eurovision που πραγματοποιήθηκε το βράδυ το Σαββάτου στο Μπακού του Αζερμπαϊτζάν.

Η Ελλάδα και η Ελευθερία Ελευθερίου με το τραγούδι Aphrodisiac απέσπασαν 64 βαθμούς και κατέλαβαν την 17η θέση, ενώ η Κύπρος και η Ήβη Αδάμου με το La La Love πήραν 65 βαθμούς και βρέθηκαν στην 16η θέση.

Η Ελευθερία Ελευθερίου ψηφίστηκε από 15 χώρες σε σύνολο 42: Κύπρος, Αλβανία, Ουκρανία, Βέλγιο, Τουρκία, Βοσνία Ερζεγοβίνη, Ρωσία, Βουλγαρία, Γερμανία, Αζερμπαϊτζάν, Γεωργία, Σερβία, Ρουμανία, Μολδαβία, Ισραήλ

Η νίκη της Σουηδίας ήταν συντριπτική με 372 πόντους. Ακολουθούν με μεγάλη διαφορά η Ρωσία και η Σερβία με 259 και 214 πόντους αντίστοιχα.

Το τραγούδι της 28χρονης Σουηδής τραγουδίστριας με την μαροκινή-βερβερική καταγωγή, ήταν φαβορί στα στοιχήματα πριν από το διαγωνισμό.

Η Ρωσία συμμετείχε με ένα γκρουπ από έξι ...γιαγιάδες, τις Buranovskiye Babushki, ενδυναμώνοντας την αδύναμη χορεογραφία τους στο «Party for Everybody» με έναν παραδοσιακό φούρνο...

Στον τελικό του Σαββάτου συμμετείχαν συνολικά 26 χώρες. Τόσο η Ελλάδα όσο και η Κύπρος πήραν το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό στον ημιτελικό της 23ης Μαΐου.




https://polygono.forumgreek.com

3Eurovision 2012! Empty Απ: Eurovision 2012! 28/5/2012, 03:48

xstyl

xstyl
administrator
administrator

εγω ρε γμτ ηθελα να βγουν οι γιαγιαδες.... ας ηταν παραφωνες, ας ηταν το τραγουδι χαλια... το γουσταραν και ο κοσμος γουσταρε απο κατω...

επισης...

δεν ντρεπομαστε λεω εγω με αυτα που στελνουμε??? η 17η θεση ειναι πολυ καλη για αυτο που στειλαμε (αν και εχουμε και ιστορια με την 17η θεση...)!!! οταν εβλεπα στις αλλες χωρες τους τραγουδιστες, εβλεπα μια σεμνοτητα... εμεις εκει, ο,τι πιο προκλητικο... δν ντρεπομαστε λοιπον??? απο φωνη μου@@ρα που λενε... αφου την ελευθερια την καλυπταν οι δευτερες... κατα λαθος εγινε??? επισης. τα ιδια χορευτικα καθε χρονο. η ιδια μουσικη καθε χρονο. τελευταια δεν στελνουμε κατι διαφορετικο... ε δεν ντρεπομαστε λεω εγω...

ελπιζω απο του χρονου να δωσουμε βαση στη μουσικη και στον πειραματισμο, τουλαχιστον να στειλουμε κατι αξιολογο... (αυτο ηταν αστειο, θα το γραψω στα ανεκδοτα...)

4Eurovision 2012! Empty Απ: Eurovision 2012! 28/5/2012, 09:48

gman

gman
designer
designer

Δεν ξέρω ποιός είναι ο πραγματικός λόγος ύπαρξης της eurovision και ποιόν εξυπηρετεί πραγματικά. Επίσης δε νομίζω ότι το έργο που προσφέρει δικαιολογεί τις τεράστιες δαπάνες που γίνονται κάθε χρόνο. Χαίρομαι που δεν καρδίζουμε γιατί αφενός γλιτώνουμε τα λεφτά από τη διοργάνωση μιας τέτοιας δαπανηρής παπαριάς και αφετέρου δεν παίρνουν αέρα τα μυαλά μας χωρίς λόγο, που νομίζουμε ότι είμαστε οι μάγκες Έλληνες, καλύτεροι σε όλα και βασιλιάδες του κόσμου. Είμαστε οι χειρότεροι όλων. Τελευταίοι.

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Παρόμοια θέματα

-

» Eurovision 2013!
» Euro 2012
» Euroleague 2011-2012

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης