ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

«Όχι» από Σαμαρά στην πρόταση Μέρκελ – Σαρκοζί

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

sun

sun
V.I.P Member
V.I.P Member

Δεν φαίνεται να αποδέχεται ο Αντώνης Σαμαράς την πρόταση των Άγκελα Μέρκελ και Νικολά Σαρκοζί για τη δημιουργία ειδικού λογαριασμού που θα δεσμεύσει τη βοήθεια προς την Ελλάδα, ώστε να αποπληρώνονται οι τόκοι του δανείου μετά από απόφαση των δανειστών.

Ο πρόεδρος της ΝΔ απαντώντας σε σχετική ερώτηση του πρακτορείου «Dow Jones» τόνισε πως «έχω πρόβλημα με αυτό» και μάλιστα χαρακτήρισε τη δημιουργία αυτού του λογαριασμού ως «μια έμμεση εποπτεία της Γερμανίας στην Ελλάδα».

Μετά και τη νέα αναβολή στη σύσκεψη των πολιτικών αρχηγών, στη Νέα Δημοκρατία ο Αντώνης Σαμαράς έχει συγκαλέσει σύσκεψη, την ώρα που στελέχη του κόμματος δεν κρύβουν την οργή τους για τις διαρροές για τα μέτρα, που, όπως λένε, γίνονται από το περιβάλλον του κ. Βενιζέλου.

Σε κάθε περίπτωση ο Αντώνης Σαμαράς, ο οποίος επιμένει ότι δεν πρέπει να περικοπούν συντάξεις και να μειωθούν μισθοί, θα καταθέσει σήμερα τις προτάσεις του, ζητώντας να υπάρξουν ισοδύναμα μέτρα.

xstyl

xstyl
administrator
administrator

και ποιος μου λεει εμενα οτι ΑΝ γινουν εκλογες και βγει ο Σαμαρας δεν θα ασκησει αντιθετη πολιτικη με αυτην που λεει???

ham

ham
moderator
moderator

xstyl έγραψε:και ποιος μου λεει εμενα οτι ΑΝ γινουν εκλογες και βγει ο Σαμαρας δεν θα ασκησει αντιθετη πολιτικη με αυτην που λεει???

Μα ήδη άλλα λέει και άλλα κάνει. Έχει ήδη συμφωνήσει στην περικοπή μισθών και συντάξεων.

https://polygono.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Παρόμοια θέματα

-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης