ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Έλληνες χάκερ εισέβαλαν σε συστήματα του Μεγάλου Επιταχυντή Αδρονίων

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Δεν ξέρω αν το ακούσατε αλλά θα το παρουσιάσω.
Ναι ναι...Έλληνες χάκερ!
Διαβάστε το παρακάτω άρθρο:
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=937462

gman

gman
designer
designer

Απ' ότι ξέρω πάντως, οι hackers αυτοί είχαν καλό σκοπό. Αντί να καταστρέψουν δηλαδή, βοήθησαν. Εντόπισαν την «μαύρη τρύπα» στην ασφάλεια του δικτύου και αφού την χρησιμοποίησαν για να εισέλθουν στο σύστημα, μετά την επισκεύασαν ώστε να μην μπορούν να την χρησιμοποιήσουν και άλλοι hackers, λιγότερο καλοπροαίρετοι πιθανώς. Μπράβο τους πάντως!

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Ναι αυτό λέει και το άρθρο.Αλλά αυτό που μ'άρεσε ήταν πως επρόκειτο για Έλληνες...Με την έννοια πως είμαστε τεχνολογικά πίσω και καταφέραν να εισβάλλουν εκεί.
Αυτοί λοιπόν που το κατάφεραν εύχομαι να τους πάρει το σώμα δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος.Είναι πραγματικά χρήσιμοι να πιάσουν όλους όσους προωθούν παιδική πορνογραφία.

gman

gman
designer
designer

Ομήρου Απόγονος έγραψε:Ναι αυτό λέει και το άρθρο.Αλλά αυτό που μ'άρεσε ήταν πως επρόκειτο για Έλληνες...Με την έννοια πως είμαστε τεχνολογικά πίσω και καταφέραν να εισβάλλουν εκεί.
Ρε συ, δεν ισχύει αυτό που λες. Μπορεί σαν χώρα να είμαστε τεχνολογικά πίσω, αλλά σκέψου ότι αυτό δεν χαρακτηρίζει τον καθένα από εμάς. Αυτοί απ' ότι ξέρω είναι μια ολόκληρη ομάδα χακεράδων, οπότε λογικά, θα είναι πολύ μπροστά τεχνολογικά. Δεν θα έχουν υπολογιστές σαν τους δικούς μας... Σκέψου και το παράδειγμα της φτωχής χώρας με τους πλούσιους κατοίκους.

Ομήρου Απόγονος έγραψε:Αυτοί λοιπόν που το κατάφεραν εύχομαι να τους πάρει το σώμα δίωξης ηλεκτρονικού εγκλήματος.Είναι πραγματικά χρήσιμοι να πιάσουν όλους όσους προωθούν παιδική πορνογραφία.
Σίγουρα τους αξίζει κάποια επιβράβευση γι' αυτό που έκαναν. Όπως για παράδειγμα έχω ακούσει ότι όποιος καταφέρει να ληστέψει μια τράπεζα μέσω διαδικτύου, αντί να μπει στη φυλακή επειδή διέπραξε ηλεκτρονικό έγκλημα, θα προσληφθεί από τον Bill Gates για να δουλέψει στη Microsoft! Όμως αυτοί το έκαναν ανώνυμα.

xstyl

xstyl
administrator
administrator

και χασαν τη δουλεια....... χαχα. μπραβο τους παντως!!!

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Παρόμοια θέματα

-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης