ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ο σύζυγος της Διαμαντοπούλου και η εταιρεία του θα φτιάξουν τα σχολικά cd's!

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

ham

ham
moderator
moderator

Η αναπαραγωγή των cds των βιβλίων που θα μοιραστούν στα σχολεία θα γίνει από εταιρεία του συζύγου της...Υπουργού Παιδείας με το απαραίτητο υπερκέρδος.

"Ο Πρόεδρος της Γ ΕΛΜΕ Αθήνας κ.Κόκλας κατήγγειλε ότι η αναπαραγωγή των cds που θα μοιραστούν στα σχολεία θα γίνει από εταιρεία του συζύγου της Αννούλας και θα στοιχίσουν 5 ευρώ το ένα (τιμή αγοράς ενός κενού στην αγορά 0,75ευρώ)"

Το συνολικό κόστος παρεπιπτοντως για το υπουργείο θα είναι 220.000 ευρώ!

https://polygono.forumgreek.com

xstyl

xstyl
administrator
administrator

δηλαδη θα τα αγορασουν τα παιδια τα cd?

ham

ham
moderator
moderator

xstyl έγραψε:δηλαδη θα τα αγορασουν τα παιδια τα cd?

Ευθέως δε νομίζω, τα παίρνουν δωρεάν από τα σχολεία. Όμως το ελληνικό δημόσιο εν μέσω κρίσης, πληρώνει στην οικογένεια Διαμαντοπούλου, για την έκδοση των cd, 5 ευρώ το κομμάτι!

https://polygono.forumgreek.com

gman

gman
designer
designer

Πού είναι το περίεργο ρε παιδιά; Ο καθένας αν ήταν υπουργός στη θέση της και είχε ο άντρας ή η γυναίκα του μια αντίστοιχη εταιρία το ίδιο δεν θα έκανε; Εσείς τι θα κάνατε;

Το θέμα είναι άλλο με την παιδεία φέτος. Αφού το υπουργείο αποφάσισε να καταργήσει τα βιβλία και να τα διανείμει σε ηλεκτρονική μορφή, εξασφάλισε ότι ΟΛΟΙ οι μαθητές, μηδενός εξαιρουμένου, έχουν υπολογιστή στο σπίτι;

xstyl

xstyl
administrator
administrator

δεν ειναι μονο αυτο gman. μιλουσα προσφατα με μια μητερα και μου ελεγε οτι τα παιδια πρωτης δημοτικου, ειναι ολα εξικοιωμενα ωστε να βαζουν cd στο pc τους? και αυτη εβγαζε φωτοτυπιες στο βιβλιοπωλιο, ωστε να υπαρχουν σε χαρτι...

gman

gman
designer
designer

xstyl έγραψε:δεν ειναι μονο αυτο gman. μιλουσα προσφατα με μια μητερα και μου ελεγε οτι τα παιδια πρωτης δημοτικου, ειναι ολα εξικοιωμενα ωστε να βαζουν cd στο pc τους?
Σωστό! Δεν το είχα σκεφτεί αυτό.

xstyl έγραψε:και αυτη εβγαζε φωτοτυπιες στο βιβλιοπωλιο, ωστε να υπαρχουν σε χαρτι...
Κι ο αδερφός μου που είναι τώρα 3η λυκείου με φωτοτυπίες γίνεται το μάθημα ή τους γράφουν τη θεωρία στον πίνακα οι καθηγητές και την αντιγράφουν ή τους την υπαγορεύουν. Χάσιμο χρόνου. Κατάντια. Αν είναι δυνατόν...

xstyl

xstyl
administrator
administrator

πραγματικα καταντια. ποτε δεν ειχα την μαθηση στο σχολειο σε μεγαλη εκτιμηση. τωρα ακομα χειρωτερα.....

gman

gman
designer
designer

Όπως είπε και ο Αϊνστάιν: "εκπαίδευση είναι αυτό που μένει σε κάποιον, όταν ξεχάσει όλα όσα έμαθε στο σχολείο".

xstyl

xstyl
administrator
administrator

καλα, o Einstein οταν ηταν μαθητης, διαβαζε μονο τα μαθηματα που του αρεσαν (μαθηματικα φυσικη κτλ). τα υπολοιπα τα ειχε γραμμενα. τι θα ελεγε... χαχαχα

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης