ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ευρωπαίκη κρίση χρέους;

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Sir_speaker1

Sir_speaker1
πεντάγωνο
πεντάγωνο

Πιστεύετε το πρόβλημα χρέους είναι ελληνικό πρόβλημα
μόνο η ευρωπαικό; Κατά πόσο είστε σύμφωνοι με την μερική διεγραφή των χρεών και με την δημιουργιά ευρςομολόγων; Μήπως ήρθε η ώρα να ξεφύγουμε από ένα αμυγώς φιλελευθέο μοντέλο;

xstyl

xstyl
administrator
administrator

τι ειναι τα ευρωμολογα?

Sir_speaker1

Sir_speaker1
πεντάγωνο
πεντάγωνο

xstyl έγραψε:τι ειναι τα ευρωμολογα?

Είναι ενας μηχανίσμος δανεισμου των χωρώ του Ευρώ με επίτοκια γύρω στο 3% αλλά με περιορισμένη ρευστότητα!!

ham

ham
moderator
moderator

Sir_speaker1 έγραψε:
xstyl έγραψε:τι ειναι τα ευρωμολογα?

Είναι ενας μηχανίσμος δανεισμου των χωρώ του Ευρώ με επίτοκια γύρω στο 3% αλλά με περιορισμένη ρευστότητα!!

Ναι τώρα καταλάβαμε τι να σου πω. Πάντως αυτό το "δανεισμού" δε μου ακούγεται καλό,φτάνουν πια τα δάνεια πολλά έχουμε πάρει ήδη ως τώρα!

https://polygono.forumgreek.com

Sir_speaker1

Sir_speaker1
πεντάγωνο
πεντάγωνο

Αφού δεν υπάρχει άλλος τρόπος εξικονόμοισης ρευστότητας μήπως ήρθε λέω η ώρα να βάλουμε στην άκρη τα golden boys και τους οίκους αξιολόγισης, βέβαια αυτό πειράζει κάποιους......

gman

gman
designer
designer

Ρε παιδιά σόρυ, τώρα μπορεί να πω χοντράδα, αλλά μια μέρα άκουσα στο ράδιο ότι τα δάνεια τα προπληρώνουμε! Μου φαίνεται πολύ κουλό, αλλά το γράφω εδώ γιατί μου είχε κινήσει την περιέργεια και το θυμήθηκα τώρα. Ξέρει κανείς κάτι σχετικό;

sun

sun
V.I.P Member
V.I.P Member

ακόμη και να ξεπληρώναμε όλα τα δάνεια δλδ. το λεγόμενο χρέος μετά πάλι θα αναγκαζόμασταν να δανειστούμε γιατί πολύ απλά δεν έχουμε καμία οικονομία σαν κράτος. οπότε θα συνέχιζε αυτός ο φαύλος κύκλος. αν και στόχος των κεφαλαιούχουν δεν είναι αυτό!

Sir_speaker1

Sir_speaker1
πεντάγωνο
πεντάγωνο

gman έγραψε:Ρε παιδιά σόρυ, τώρα μπορεί να πω χοντράδα, αλλά μια μέρα άκουσα στο ράδιο ότι τα δάνεια τα προπληρώνουμε! Μου φαίνεται πολύ κουλό, αλλά το γράφω εδώ γιατί μου είχε κινήσει την περιέργεια και το θυμήθηκα τώρα. Ξέρει κανείς κάτι σχετικό;

Δεν έχω ακούσει κατί τέτοιο ίσως να κρατούντε οι τόκοι αν και δεν το θεωρώ βάσιμο!! Και τώρα μπαίνει στη ζωή μας και το κούρεμα να δούμε τι άλλο θα μας κάνουνε.

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Παρόμοια θέματα

-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης