ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

παιζω μουσικη

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1παιζω μουσικη Empty παιζω μουσικη 3/3/2011, 15:27

xstyl

xstyl
administrator
administrator

ποιο μουσικο οργανο σας αρεσει πολυ και γιατι? παιζετε καποιο μουσικο οργανο? και ποσο ασχολιστε??

sun

sun
V.I.P Member
V.I.P Member

μ αρεσει πολυ η ηλεκτρικη κιθαρα αν και παιζω ακουστικη...βασικα κλασσικη με ακουστικο ηχο. και δν πολυασχολουμε tongue
προτιμω λοιπον την ηλεκτρικη καταρχην γιατι μ αρεσει ο ηχος της!! πραγματικα μονο ο ηχος της ηλεκτρικης μ αγγιζει ετσι! επισης μπορεις να διαμορφωσεις και να βγαλεις τοσους ηχους απο μια απλη ηλεκτρικη κιθαρα. συν το οτι μπορεις να κανεις περισσοτερα γαματα κολπα. δλδ μπορεις να τα κανεις και στην ακουστικη αλλα στην ηλεκτρικη 'ακουγονται', αποκτανε ζωη!! -πο τι ειπα παλι- tongue
απ την αλλη, μ αρεσει και το μπασο...γιατι γενικοτερα μ αρεσει ο ηχος του μπασου. γ αυτο εκτιμω καποιες μπαντες που ο ηχος του μπασου ακουγεται και δν χανεται.
και τα ντραμς ομως ειναι ενα πολυ ωραιο οργανο αλλα το θεωρω πιο ιδιαιτερο..δλδ δν μπορει να παιξει ο καθενας ντραμς. πρεπει να εχει αυτο το κατι, που θα πεις αυτο θα πει ντραμς...δνδ ξερω..προσωπικη μου αποψη!
δλδ οταν ειδα αυτο -->
https://www.youtube.com/watch?v=MH2HaZInOK8
ειδα με τελειως αλλο ματι τα ντραμς σαν οργανο!!!
δλδ εχετε ξανακουσει και ξαναδει τετοια ντραμς?οχι πειτε μου?
τρελα!!!!

xstyl

xstyl
administrator
administrator

χαχαα. και απο οσο ξερω δεν θεωρειτε και απο τους πολυ καλους ντραμερ!!! ταλεντο!!!!

δηλαδη σαρεσουν αυτα που μπορουν να απαρτησουν μια ροκ μπαντα!!! εγω παλι παιζω πιανο και ασχολουμε και με synthesizers!!! εκει ειδικα μπορεις να κανεις παπαδες!!!! ξερω και λιγο κιθαρα αλλα οχι πολλα πραγματα. απο κει και περα θα ηθελα παρα πολυ καποια στιγμη να μαθω να παιζω καποιο πνευστο. μαρεσουν παρα πολυ τα πνευστα!!! ο ηχος τους ειναι τελειος!!!!

α επισης το μπασο μαρεσει στην jazz οταν κανει αυτο που λεμε walk the bass!!!

sun

sun
V.I.P Member
V.I.P Member

να πανε να χεστουνε αυτοι που παν οτι δεν ειναι καλος ντραμερ!!!
ωραια!!!..χαχαχ
τι πνευστο ακριβως? tongue
p.s.:ειδες στο βιντεο που σε μια στιγμη χανει το ενα ξυλακι?τρελη φαση!!!
α και δλδ ποιος θεωρειτε καλος ντραμερ?για πες κανεναν..

xstyl

xstyl
administrator
administrator

ναι το χω δει. νομιζω οτι σχολιαζεται απο πολλους μεσα στο βιντεο. τωρα για καλος ντραμερ.... ελαμ ντε. δεν ειμαι και γω του ειδους. παντως δν μαρεσουν ντραμερ του στυλ Portnoy. κανουν παπαδες, αλλα μου τη δινει ο θορυβος. δες αυτο το σολο ντραμς και πες μου ποσοι το κανουν...

μαλλον οι καλοι ντραμερ για μενα ειναι οι τζαζιστες!!! δν παιζουν θορυβοντας και ομως μπορουν να κανουν παπαδες.

sun

sun
V.I.P Member
V.I.P Member

ωραιο κομματι εβαλες!!
και γω δεν παω πασο με την εννοια 'να παιζουν θορυβωντας -τι σοι λεξεις χρησιμοποιεις γαμωτο tongue -'
γι αυτο και δεν μ αρεσουν συνηθως κατι ντεθαδες που χεζουν φωνη και μουσικη με το να κανουν 'θορυβο' και να μην μπορεις εστι να ξεχωρισεις καποιον ηχο η οτιδηποτε τελοσπαντων...μπουρδες δλδ!!
ενταξει καλα ντραμς παιζει tongue !

xstyl

xstyl
administrator
administrator

τι εχουν οι λεξεις μου δηλαδη?? γαματες ειναι!!!! και γω δν τους μπορω καθολου τους ντεθαδες με καποιες εξερεσεις!!!

sun

sun
V.I.P Member
V.I.P Member

καλα θα λεγα τι εχουν οι λεξεις σου.. tongue !
ναι ενταξει παντα υπαρχουν εξαιρεσεις!!

xstyl

xstyl
administrator
administrator



σας αρεσει αυτο? εγω το ηχογραφισα. δεν ειναι και πολυ καλη παραγωγη, αλλα νταξι, το παλευω...

sun

sun
V.I.P Member
V.I.P Member

Ήρθε η στιγμή να μάθεις την απόφαση της κριτικής επιτροπής...τατατά.. tongue
λοιπόν γενικότερα το κομμάτι είναι ωραίο...αλλά υπήρχαν και κάποια σημεία που δεν μ' άρεσαν...σου γράφώ στη συνέχεια ποιά ακριβώς...
tongue
από το 0,29-0,38 και από το 1,12-1,17 δεν μου πολυάρεσε...αλλά μην ξεχνάς.. my opinion!Razz
κατά τ άλλα το υπόλοιπο κομματι το βρήκα πολύ καλό..για παράδειγμα μ αρέσει πολύ αυτό που ακούγεται από το 0.39 ή 0,40 όπως και αυτό που αρχίζει περίπου απ΄το 1,21.

xstyl

xstyl
administrator
administrator

σε κανεναν δεν αρεσει οταν ξεκινα η κιθαρα (0:29). μα σε κανεναν. και σε ολους αρεσει οταν μπαινουν τα πληχτρα. πρεπει να εχω προβλημα, γιατι εμενα δν μαρεσουν τα πληχτρα αλλα μαρεσει η κιθαρα... λενε "κανε οτι κανουν οι πολυ για να μην σε πουν και τρελο" Razz

sun

sun
V.I.P Member
V.I.P Member

κοίτα απλά αυτό το σημείο δεν μου πολυ κάθεται στο αυτί..σαν ν μην ταιριάζει..δεν ξέρω..εξάλλου εξαρτάται και από την διάθεση ή την όρεξη που έχω να ακούσω κάποια νότα..και μελωδία γενικότερα..ξέρεις τ εννόω.
κατά τ άλλα η υπόλοιπη κιθάρα μ άρεσε! για παράδειγμα εκεί στο 0,40 0,41 και 0,42 μ αρέσει πάρα πολύ ο τόνος ή η μελωδία, οτιδήποτε tongue
εγώ λέω κάνε ότι εσύ θες!!! tongue

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης