ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Americans are NOT stupid

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Americans are NOT stupid Empty Americans are NOT stupid 10/2/2009, 16:58

xstyl

xstyl
administrator
administrator


παραθετω αυτο το βιντεο για οσους δν το εχουν δει. νομιζω σηκωνει πολυ κουβεντα... στο βιντεο γινετε ενα γκαλοπ και αποδεικνυει ποσο χαζοι ειναι οι αμερικανοι....

Επισκέπτ


Επισκέπτης

θεόχαζοι...δεν παίζει ρε...μάλλον θα πληρώθηκαν για να πουν τέτοιες μαλακίες...

gman

gman
designer
designer

Κατ' αρχάς, δεν ξέρουμε την προέλευση του βιντεο, ώστε να μπορούμε να πούμε αν είναι αξιόπιστο ή όχι. Ακόμα κι έτσι όμως, ο τύπος δεν αποδεικνύει τίποτα, γιατί εξετάζει μόνο μερικές δεκάδες αμερικάνους από τα εκατομμύρια που υπάρχουν -που είναι ένα ποσοστό επί τοις εκατό με πολλά μηδενικά στην αρχή...

Επισκέπτ


Επισκέπτης

gman έγραψε:Κατ' αρχάς, δεν ξέρουμε την προέλευση του βιντεο, ώστε να μπορούμε να πούμε αν είναι αξιόπιστο ή όχι. Ακόμα κι έτσι όμως, ο τύπος δεν αποδεικνύει τίποτα, γιατί εξετάζει μόνο μερικές δεκάδες αμερικάνους από τα εκατομμύρια που υπάρχουν -που είναι ένα ποσοστό επί τοις εκατό με πολλά μηδενικά στην αρχή...

κοίτα..καταρχήν θα έπρεπε να είμαστε αμερικάνοι για να ξέρουμε σίγουρα αν οι τοποθεσείες που τραβήχτηκαν τα αποσπάσματα,βρίσκονται στην αμερική..πρόκειται όμως για ρεπορταζ(ακόμα και αν είναι κάπως χιουμοριστικό)και το σύνηθες είναι να έγινε όντως εκεί..
τώρα όσο αναφορά το ποσοστό έχεις απόλυτο δίκιο...αλλά δεν μπορώ να διανοηθώ να ρωτάς κάποιον "που έγινε η μάχη του Μαραθώνα" και να σου απαντάνε "εμμμ,στις Σέρρες??"...(είχε κάτι αντίστοιχο το βιντεάκι!!!και δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να ψαρώσει κάποιος αν σε έναν ψεύτικο χάρτη δει την γαλλία στη θέση της αυστραλίας...είναι χαζό ρε παιδί μου,όπως και να το κάνεις...

gman

gman
designer
designer

Λοιπόν, αν το θέτεις έτσι, αν θεωρείτε ότι οι αμερικάνοι είναι χαζοί επειδή καμιά δεκαριά απ' αυτούς μπερδεύουν τη Γαλλία με την Αυστραλία, τότε είναι και οι έλληνες, αφού κάποιοι είπαν ότι η μάχη του Μαραθώνα έγινε στις Σέρρες.

ham

ham
moderator
moderator

Δε νομίζω ότι είναι χαζοί παραπάνω από τους υπόλοιπους ανθρώπους του πλανήτη,απλά κάποιοι τους αφήνουν ίσως επίτηδες σε άγνοια. . .

https://polygono.forumgreek.com

xstyl

xstyl
administrator
administrator

θα συμφωνισω με τον Χαμ. και σιγουρα αν οι αμερικανει ειναι χαζοι θεωρω πως ναι και οι ελληνες. πολλες φορες εχω δει στις ειδησεις (στην 25 μαρτιου πχ) τι γιορταζουμε και πολλοι να μην ξερουν και να λενε αλλα. πιστευω αυτο το βιντεο που παραθεσα παραπανω καλυπτει μια μαζα η οποια δν ειναι μονο αμερικανοι, αλλα και διαφορες αλλες εθνικοτητες. με κυριαρχη την αμερικη.

gman

gman
designer
designer

Κι εγώ πιστεύω ότι η τηλεόραση είναι από τα πιό αναξιόπιστα μέσα ενημέρωσης. Αν θέλω να μάθω κάτι για κάποιον λαό (πχ επίπεδο νοημοσύνης) σίγουρα δεν θα αναζητήσω πληροφορίες από τηλεοπτικά "ρεπορτάζ".

ham

ham
moderator
moderator

ham έγραψε:Δε νομίζω ότι είναι χαζοί παραπάνω από τους υπόλοιπους ανθρώπους του πλανήτη,απλά κάποιοι τους αφήνουν ίσως επίτηδες σε άγνοια. . .

Η κυβέρνηση των Ηνωμένων Πολιτειών,κρατάει διαχρονικά το μορφωτικό επίπεδο των κατοίκων της χαμηλό. Πολλοί Αμερικάνοι δε ξέρουνε ούτε που είναι το Ιράκ ούτε τι γίνεται εκεί πέρα. Έτσι η κυβέρνηση καταφέρνει τη χειραγώγησή τους κάνοντάς τους να πιστεύουν ότι τους λένε. Όπως στον Β'παγκόσμιο πόλεμο που αφήνουν ακόμα και σήμερα να ενοειθεί ότι και καλά μέχρι το 1943 είχαν άγνοια ότι γινόταν ο πόλεμος και ότι έπρεπε να γίνει το χτύπημα στο Perl Harbour για να ξυπνήσουν,αλλά στην πραγματικότητα η κυβέρνηση τους τότε ήξερε τι συνέβαινε, αλλά βύθιζε το λαό στο σκοτάδι κρατώντας απαθή στάση, αφού μέχρι ενός σημείου ο Χίτλερ εξυπηρετούσε τα συμφέροντά τους!

https://polygono.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης