ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Μπάρακ Ομπάμα - Νέος πρόεδρος ΗΠΑ

5 απαντήσεις

Ο Μπαρακ Ομπαμα εξελεγη Προεδρος των ΗΠΑ υποσχομενος «Αλλαγη».Ποια ειναι η γνωμη σας για τον νεο προεδρο; Πιστευετε οτι μπορει να την φερει;

Μπάρακ Ομπάμα - Νέος πρόεδρος ΗΠΑ I_vote_lcap0%Μπάρακ Ομπάμα - Νέος πρόεδρος ΗΠΑ I_vote_rcap 0% [ 0 ]
Μπάρακ Ομπάμα - Νέος πρόεδρος ΗΠΑ I_vote_lcap29%Μπάρακ Ομπάμα - Νέος πρόεδρος ΗΠΑ I_vote_rcap 29% [ 2 ]
Μπάρακ Ομπάμα - Νέος πρόεδρος ΗΠΑ I_vote_lcap29%Μπάρακ Ομπάμα - Νέος πρόεδρος ΗΠΑ I_vote_rcap 29% [ 2 ]
Μπάρακ Ομπάμα - Νέος πρόεδρος ΗΠΑ I_vote_lcap29%Μπάρακ Ομπάμα - Νέος πρόεδρος ΗΠΑ I_vote_rcap 29% [ 2 ]
Μπάρακ Ομπάμα - Νέος πρόεδρος ΗΠΑ I_vote_lcap13%Μπάρακ Ομπάμα - Νέος πρόεδρος ΗΠΑ I_vote_rcap 13% [ 1 ]
Μπάρακ Ομπάμα - Νέος πρόεδρος ΗΠΑ I_vote_lcap0%Μπάρακ Ομπάμα - Νέος πρόεδρος ΗΠΑ I_vote_rcap 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 7


Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

ham

ham
moderator
moderator

Ποια είναι η γνώμη σας για τον Μπάρακ Ομπάμα, τον νέο πρόεδρο των ΗΠΑ;

https://polygono.forumgreek.com

gman

gman
designer
designer

Ίδια πολιτική, άλλα πρόσωπα...

Με λίγα λόγια, δεν νομίζω ότι ο Ομπάμα θα αλλάξει κάτι σημαντικό. Ίσως για παράδειγμα να μειώσει τους φόρους. Αν πάντως προσπαθήσει να αλλάξει τους Αμερικάνους, το πιό πιθανό είναι να έχει την κατάληξη του Κένεντυ.

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Εγώ πιστεύω πως απλά είναι υποκριτής.Φάνηκε καλός και αγαθός όπως θα είναι και για ακόμη λίγο.Κέρδισε την εμπιστοσύνη του λαού γι αυτο και δεν χρειάστηκε να κάνουν <<νοθεία>> στις ψήφους οι κύριοι από πίσω όπως έγινε με τον μπούς.
Θα δείτε που θα αποδειχτεί μεγάλο κάθαρμα.

Sir_speaker1

Sir_speaker1
πεντάγωνο
πεντάγωνο

Πιστεύω σε μία θετική αλλάγη αρκεί όπως ευααγγελίζεται να αποσύρει τα στρατεύματα από το Ιράκ να τέλειωσει τον πόλεμο στο Αβγανιστάν και τέλος να βρει ειρηνίκη λύση με χώρες όπως το Ιράν και η Β.Κορέα στις οποίες σκόπευε να επιτεθεί ο πρόεδρος Μπους.

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Εγώ πάντως δεν έχω καλο προαίσθημα.Μου φαίνεται πολύ ύποπτος.Κάτι σαν τον ερχομό του αντίχριστου όπου στην αρχή θα κάνει πολλά καλά πράματα και ο κόσμος θα τον πιστέψει αλλά μετά...... affraid

ham

ham
moderator
moderator

Ομήρου Απόγονος έγραψε:Εγώ πάντως δεν έχω καλο προαίσθημα.Μου φαίνεται πολύ ύποπτος.Κάτι σαν τον ερχομό του αντίχριστου όπου στην αρχή θα κάνει πολλά καλά πράματα και ο κόσμος θα τον πιστέψει αλλά μετά...... affraid

Κοίτα να δεις,πήγα κουβά γιατί πίστευα ότι θα ψήφιζες το τελευταίο! lol!
Όσο για την θεωρία του αντίχριστου,είναι ένας από τους αβάσιμους δωγματισμούς που απορρίψαμε στο θέμα με τη θρησκεία! Όσο για τον Ομπάμα,σίγουρα καλύτερα από το να έβγαινε ο Mcain αλλά ούτε θα θελήσει ούτε θα τον αφήσουν να κάνει χοντρές αλλαγές!

https://polygono.forumgreek.com

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Λολ...επίτηδες δηλ έβαλες κι αυτή την επιλογή? Razz

ham

ham
moderator
moderator

Ομήρου Απόγονος έγραψε:Λολ...επίτηδες δηλ έβαλες κι αυτή την επιλογή? Razz

Άντε καλέ,μην το ξαναπείς! Very Happy Very Happy Very Happy

https://polygono.forumgreek.com

gman

gman
designer
designer

Μου φαίνεται ότι τον έχετε παρεξηγήσει τον απόγονο.

ham

ham
moderator
moderator

gman έγραψε:Μου φαίνεται ότι τον έχετε παρεξηγήσει τον απόγονο.

Κάνουμε και λίγο πλάκα να περνάει η ώρα. Ε,πρέπει κάπως να τον συναγωνιστούμε και για το βραβείο! lol! lol! lol!

https://polygono.forumgreek.com

xstyl

xstyl
administrator
administrator

δν εχω ψαξει να δω τι λεει ο Ομπαμα, παντως πιστευω οτι απο Μπους θα ειναι πιο εξυπνος. και στο μονο που θα μπορει να αλλαζει σε σχεση με τους αλλους προεδρους των ΗΠΑ θα ειναι το χρωμα. και οπως ειπε (νομιζω ο gman) αν ειναι καλος θα τον φανε σαν τον Κενεντυ.
ευχαριστω

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Φυσικα και κατι θα αλλαξει τωρα με τον Ομπαμα.. Θα μας βομβαρδιζει μαυρος κι οχι ασπρος!!!!!
Ενας ειναι ο εχθρος
ο ιμπεριαλισμος.

Επισκέπτ


Επισκέπτης

vergos έγραψε:Φυσικα και κατι θα αλλαξει τωρα με τον Ομπαμα.. Θα μας βομβαρδιζει μαυρος κι οχι ασπρος!!!!!
Ενας ειναι ο εχθρος
ο ιμπεριαλισμος.
Θα αλλαξει και κατι αλλο με τον νεο αρχηγο-εξω απο τους ιμπεριαλιστικους στοχους που ,θελοντας η οχι θα υπηρετησει,θα βγαλει και το αχτι των τοσων αιωνων καταπιεσης των μαυρων απο τους λευκους!
Παντως αν 1/100000000000 πραγματοποιησει αυτα τα "σοσιαλιστικα"/"αντιιμπεριαλιστικα" που υποσχεθηκε,στανταρ θα τον "φανε"

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Ούτε θα τα πραγματοποιήσει ούτε θα τον <φάνε>.Γιατί πολύ απλά αυτον θελανε για πρόεδρο και αυτόν βάλανε..Μόνο που δεν χρειάστηκε να <νοθέψουν> τις εκλογές επειδή επιλέξαν το κατάλληλο άτομο και τον διαφήμισαν πολύ.

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Ομήρου Απόγονος έγραψε:Ούτε θα τα πραγματοποιήσει ούτε θα τον <φάνε>.Γιατί πολύ απλά αυτον θελανε για πρόεδρο και αυτόν βάλανε..Μόνο που δεν χρειάστηκε να <νοθέψουν> τις εκλογές επειδή επιλέξαν το κατάλληλο άτομο και τον διαφήμισαν πολύ.
Θα τον φανε δεν σημενει απαραιτητα οτι θαα τν σκοτωσουν(μπορει να το κανουν κ αυτο/βλεπε Κενεντι). Αλλα οτι δν θα τον αφησουν να κυβερνησει ειναι στανταρ ( αν κ μεταξυ μας ποιος προεδρος κυβερνησε στην πραγματικοτητα!)

Sir_speaker1

Sir_speaker1
πεντάγωνο
πεντάγωνο

Ήρθε η ώρα να δούμε τι από τις προεκλογικές υποσχέσεις θα τιρήσει ο νέος πρόεδρος. Έχει πόλυ δουλεία πάντως σε όλους τους τομείς και θα είναι δύσκολο α επέλθουν δραμάτικες αλλάγες για το κράτος του καθώς και για τον υπόλοιπο πλανήτη.

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Παρόμοια θέματα

-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης