ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Zeitgeist-ντοκυμαντέρ

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Το zeitgeist είναι μια ταινία-ντοκυμαντέρ όπου αποτελείται απο 3 μέρη:
α)θρησκεία
β)τρομοκρατία
γ)οικονομία
Το ντοκυμαντέρ αυτό αποκαλύπτει τα πάντα γύρω από αυτά τα θέματα (για τους θρήσκους στο πρώτο θέμα ίσως να απογοητευτείται-μην το δείτε αν δεν θέλετε) καθηλώνοντας τους θεατές με της στημμένες ενέργειες που έχουν στηθεί εις βάρος των ανθρώπων(ειδικότερα αναφέρεται στην Αμερική).Ξεσκεπάζει τι πραγματικά συναίβει με τους δίδυμους πύργους με αποδεικτικά στοιχεία τόσο από μάρτυρες όσο και από πολιτικούς μηχανικους.
Παιδιά δείτε το πραγματικά θα μείνετε άφωνοι.Μιλάμε πρέπει να κάψαν πολλά εγκεφαλικά κύτταρα μελετώντας και ψάχνοντας.Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο!

xstyl

xstyl
administrator
administrator

ωραιο ντοκιμαντερ, εχει βγει και το δευτερο μερος. να το δειτε....

sun

sun
V.I.P Member
V.I.P Member

καλα ε...το ντοκιμαντερ γα***ε!!!!αν και ειχα ακουσει πολλα απο αυτα που ανελυαν και περιγραφαν...αλλα να τα ακους και αλλο να το βλεπεις!!γενικως πολυ καλο...αξιζει με τα χιλια να το δεις!!!
το δευτερο μερος πως ειναι?επισης ενδιαφερον? α και με ποια θεματα καταπιανεται?
πες μου πως το βρισκεις και θα το ψαξω και γω! tongue

xstyl

xstyl
administrator
administrator

το δευτερο μερος τα σπαει. καταπιανεται με την οικονομια. τα βγαζει ολα στη φορα. πως δημιουργουν λεφτα και ριχνουν την αξια του χρηματος και τετοια. ειναι λιγο πιο δισκολο σε σχεση με το πρωτο. τελος προτινει τροπους για να αντισταθουμε!!!

sun

sun
V.I.P Member
V.I.P Member

μα και στο πρωτο -τουλαχιστον αυτο που δα γω- μιλαει για το οικονομικο συστημα..αλλα τωρα που το λες δεν νομιζω στο τελος οτι ελεγε κατι για τροπους αντιστασης...μπα!!..καλα θα το ψαξω κι αυτο! tongue
και κατι ακομα...γιατι ο τιτλος ειναι στα γερμανικα?παιζει καποιο ρολο?

xstyl

xstyl
administrator
administrator

δεν εχω ιδεα!!! Embarassed

sun

sun
V.I.P Member
V.I.P Member

διαβασα καπου οτι και καλα ειναι αγγλικος ορος και απλα η γερμανικη γλωσσα την χρησιμοποιησε οπως εχει χρησιμοποιησει και αλλες λεξεις -πχ Kindergarden-....αυτα τελοσπαντων tongue
ρε το ξερες οτι τον Ιανουαριο που μας περασε βγηκε τριτη ταινια?λεγεται Zeitgeist:Moving Forward..

xstyl

xstyl
administrator
administrator

ναι, κατι εχω ακουσει. αλλα με τα προβληματα που εχω τωρα με το ιντερνετ σιγα μην καταφερω να το κατευασω. αλλα θα το χω στα υπ'οψιν

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης