ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Η απειλή του ban

5 απαντήσεις

Ποιά είναι η θέση σας σχετικά με το ban;

Η απειλή του ban I_vote_lcap67%Η απειλή του ban I_vote_rcap 67% [ 6 ]
Η απειλή του ban I_vote_lcap33%Η απειλή του ban I_vote_rcap 33% [ 3 ]
Σύνολο Ψήφων : 9


Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1Η απειλή του ban Empty Η απειλή του ban 22/10/2008, 03:23

gman

gman
designer
designer

Σαν προέκταση του θέματος "Ελευθερία έκφρασης" προκύπτει και αυτό το θέμα.

Τάσσεστε υπέρ ή κατά του ban και γιατί;
Θεωρείτε ότι το ban πρέπει να εφαρμόζεται σαν πειθαρχική ποινή στο διαδίκτυο και ότι είναι αποτελεσματικό σαν μέτρο;
Τέλος, αν συμφωνείτε ότι χρειάζεται, πιστεύετε ότι είναι σωστό να θεωρείται το ban μια διαρκής απειλή από αυτούς που μπορούν να το κάνουν προς αυτούς που δεν μπορούν;


*Αδιάφορο δεν έβαλα (μόνο υπέρ - κατά). Όποιος θεωρεί το συγκεκριμένο θέμα αδιάφορο, να μην ασχοληθεί καν!

Επισκέπτ


Επισκέπτης

τάσσομαι υπέρ του ban σαν έσχατο μέτρο για την αντιμετώπιση όποιου επιδιώκει να αναταράξει την ηρεμία του forum,αδιαφορεί για τους κανόνες και προσπαθεί συνεχώς να προσβάλει τα υπόλοιπα μέλη του...βέβαια πρέπει να γίνονται πρώτα οι απαραίτητες προειδοοιήσεις..

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Υπέρ όταν κάποιος δεν συμμορφώνεται με τους κανόνες του φόρουμ,προσβάλλει άτομα και γενικά η συμπεριφορά του είναι απαράδεκτη.Εκεί ΝΑΙ πρέπει να γίνει ΒΑΝ.

omhros_arvaniths


γωνία
γωνία

τασσεστε υπερ του ban υπο συνθηκες,οταν με αδικαιολογητη προκαταληψη,αντι να μαλωνετε μεταξυ σας,ενωνεστε εναντιον ενος νεου ατομου στο χωρο αυτο,που λειτουργει ως αποδιοπομπαιος τραγος για να κανετε επιδειξη της αδυναμιας σας στην επιχειρηματολογηση και στη δικαιοσυνη(ας δει καποιος τους διαλογους απο την αρχη),αλλΑ και της επιβολης της ασυδοσιας και της μνησικακιας σας και της 'εξουσιας',μεροληπτωντας υπερ και κατα ατομων!τελος,επειδη με ρωτατε,δεν ειμαι εκεινος που νομιζετε,ειμαι ο Γιαννης και σας λεγω οτι αν εκεινος ειναι Ομηρου απογονος,τοτε και εγω ειμαι ο Ομηρος_αρβανιτης!

Sir_speaker1

Sir_speaker1
πεντάγωνο
πεντάγωνο

Τάσσομαι υπέρ του ban σαν τελευταία λυση όταν κάποιος χρησιμοποίει το φόρουμ μόνο για να βρίζει και να την μπαίνει στα υπόπλοιπα μέλη του φόρουμ!

Επισκέπτ


Επισκέπτης

omhros_arvaniths έγραψε:τασσεστε υπερ του ban υπο συνθηκες,οταν με αδικαιολογητη προκαταληψη,αντι να μαλωνετε μεταξυ σας,ενωνεστε εναντιον ενος νεου ατομου στο χωρο αυτο,που λειτουργει ως αποδιοπομπαιος τραγος για να κανετε επιδειξη της αδυναμιας σας στην επιχειρηματολογηση και στη δικαιοσυνη(ας δει καποιος τους διαλογους απο την αρχη),αλλΑ και της επιβολης της ασυδοσιας και της μνησικακιας σας και της 'εξουσιας',μεροληπτωντας υπερ και κατα ατομων!τελος,επειδη με ρωτατε,δεν ειμαι εκεινος που νομιζετε,ειμαι ο Γιαννης και σας λεγω οτι αν εκεινος ειναι Ομηρου απογονος,τοτε και εγω ειμαι ο Ομηρος_αρβανιτης!

δικηγόρος έπρεπε να γίνεις..λίγο πιο απλά δηλαδή σου είναι δύσκολο να μιλήσεις???

omhros_arvaniths


γωνία
γωνία

κυριος ομιλητης¨-Τάσσομαι υπέρ του ban σαν τελευταία λυση όταν κάποιος χρησιμοποίει το φόρουμ μόνο για να βρίζει και να την μπαίνει στα υπόπλοιπα μέλη του φόρουμ.
κυριε ομιλητη-οταν καποιος δε χρησιμοποιει το φορουμ μονο για να υβριζει Η να την μπαινει στα υπολοιπα μελη του φορουμ,τοτε τασσεσαι υπερ Η κατα του ban?Τριας,σπουδαζω αντικειμενο ασχετο με τα νομικα!

Επισκέπτ


Επισκέπτης

omhros_arvaniths έγραψε:Τριας,σπουδαζω αντικειμενο ασχετο με τα νομικα!

μαθηματικός ίσως??

omhros_arvaniths


γωνία
γωνία

ναι,εφαρμοσμενα μαθηματικα,εσυ?

Sir_speaker1

Sir_speaker1
πεντάγωνο
πεντάγωνο

Νομίζω ότι σε έχω κασλύψει με την απάντηση μου.

omhros_arvaniths


γωνία
γωνία

Οταν λες,κυριε ομιλητη, 'οταν', εννοεις 'οταν και μονο οταν'?γιατι μιλας με υπονουμενα γενικως,γιατι αν δε μιλησεις,θα μου πεις,τοτε συμφωνα με το παραπανω αξιωμα σου,τασσεσαι υπερ του ban αρκετων ατομων?

Επισκέπτ


Επισκέπτης

ναι στον ελεγχο-οχι στην αστυνομευση

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

car6 έγραψε:ναι στον ελεγχο-οχι στην αστυνομευση
όπως και οι κομμουνιστές ε?

gman

gman
designer
designer

Κι εγώ κατά είμαι. Σκεφτείτε ότι εδώ πέρα φτιάχνουμε μια κοινωνία. Την φτιάχνουμε εμείς από τα θεμέλια! Εμείς ορίζουμε πώς θα είναι! Γιατί να μην την κάνουμε όπως όπως δεν καταφέρνουμε να κάνουμε την κοινωνία στην οποία ζούμε; Γιατί να μεταφέρουμε εδώ όλα τα αρνητικά στοιχεία της καθημερινότητας όπως "μπάτσοι", "φυλακές", "έγκλημα", "τιμωρία", "εξουσία";

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

ρε gman εδώ η πλειοψηφία υποστηρίζει το μπαν έβαλες και δημοσκόπηση αλλά και πάλι εσύ δεν σεβάστηκες την πλειοψηφία...Άρα εδώ υπάρχει εξουσία...Τί μου λές τώρα?

gman

gman
designer
designer

Ομήρου Απόγονος έγραψε:δεν σεβάστηκες την πλειοψηφία...Άρα εδώ υπάρχει εξουσία...Τί μου λές τώρα?
Την πλειοψηφία ως τι να την σεβαστώ; Εμένα η πλειοψηφία δεν μου λέει τίποτα! Πλειοψηφία είναι τέσσερις λύκοι κι ένα πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό! Θεωρείς εσύ την πλειοψηφία δημοκρατικό μέσο για τη λήψη αποφάσεων; Σε κορόιδεψαν! Δεν είναι!

Προσωπικά, σε σοβαρά θέματα, θέλω πρώτα να ακούσω τα επιχειρήματά του άλλου. Αν καταρρίψουν τα δικά μου επιχειρήματά, τότε θα σεβαστώ την άποψή του. Αλλά, εν προκειμένω, αυτοί δεν με ρώτησαν καν τη γνώμη μου, επειδή λέει ήξεραν ότι θα διαφωνούσα! Αυτό τι είναι δηλαδή;

Τέλος, με την πλειοψηφία θα αποφασίσουμε μόνο θέματα όπως πού θα πάμε το βράδυ και πολύ είναι!

Επισκέπτ


Επισκέπτης

gman έγραψε:Την πλειοψηφία ως τι να την σεβαστώ; Εμένα η πλειοψηφία δεν μου λέει τίποτα! Πλειοψηφία είναι τέσσερις λύκοι κι ένα πρόβατο να ψηφίζουν για φαγητό! Θεωρείς εσύ την πλειοψηφία δημοκρατικό μέσο για τη λήψη αποφάσεων; Σε κορόιδεψαν! Δεν είναι!

Προσωπικά, σε σοβαρά θέματα, θέλω πρώτα να ακούσω τα επιχειρήματά του άλλου. Αν καταρρίψουν τα δικά μου επιχειρήματά, τότε θα σεβαστώ την άποψή του. Αλλά, εν προκειμένω, αυτοί δεν με ρώτησαν καν τη γνώμη μου, επειδή λέει ήξεραν ότι θα διαφωνούσα! Αυτό τι είναι δηλαδή;

Τέλος, με την πλειοψηφία θα αποφασίσουμε μόνο θέματα όπως πού θα πάμε το βράδυ και πολύ είναι!

εντάξει σατράπη..ότι πεις εσύ θα γίνεται..και άμα κάποιος καταρίψει τα επιχειρήματά σου αλλά είσαι εγωιστής για να το παραδεχτείς..πολλοί δεν ξέρουν να χάνουν και θέλουν να γίνεται πάντα του κεφαλιού τους...τι παέι να πει αυτό???πως αν πεισμόσεις εσύ θα περνάει μόνο το δικό σου???οι άλλοι στα @____@ σου???

gman

gman
designer
designer

Trias έγραψε:και άμα κάποιος καταρίψει τα επιχειρήματά σου αλλά είσαι εγωιστής για να το παραδεχτείς..
Μη στενοχωριέσαι κι αν ποτέ καταρρίψεις τα επιχειρήματά μου θα το παραδεχτώ. Δεν είμαι τόσο εγωιστής όσο νομίζεις. Εγώ απαντάω κανονικά σε όλα τα ερωτήματά σου με λογικώς στεκούμενα επιχειρήματα. Εσύ προσπερνάς μερικά ερωτήματα, αλλά δεν με πειράζει.

Σ' αυτό το μήνυμά σου για παράδειγμα, ενώ εγώ προηγουμένως έχω τοποθετηθεί με λογικά επιχειρήματα, έρχεσαι εσύ με τις υποθέσεις σου ("άμα είσαι εγωιστής" κά) και με ειρωνεύεσαι. Χωρίς να καταρρίπτεις αυτό που λέω, απλά νομίζεις ότι η δική σου άποψη είναι (για κάποιον μυστήριο λόγο) η σωστή. Βλέπεις όμως; Εγώ όμως, αντί να σου πω "άντε στο διάολο" και να σου απαντήσω το ίδιο ειρωνικά και να σβήσω και το μήνυμά σου από πάνω, κάθομαι και απαντάω και σου εξηγώ κιόλας! Όλη μέρα σήμερα, αυτό γίνεται, να ξέρεις...

Μετά με λέτε και δικτάτορα! Αν ήμουν δικτάτορας, θα έπρεπε να είχα απαγορεύσει σε εσένα και στον Ομήρου Απόγονος την είσοδο στο forum από το βράδυ της 29ης Σεπτεμβρίου, για τον ίδιο ακριβώς λόγο που εσείς οι δύο τώρα ζητάτε την απαγόρευση εισόδου στον omhros_arvaniths (τι ειρωνία!). Ξεχνάτε όμως τα δικά σας... Καμιά καμήλα δεν βλέπει την καμπούρα της!

Επισκέπτ


Επισκέπτης

gman έγραψε:Μη στενοχωριέσαι κι αν ποτέ καταρρίψεις τα επιχειρήματά μου θα το παραδεχτώ. Δεν είμαι τόσο εγωιστής όσο νομίζεις. Εγώ απαντάω κανονικά σε όλα τα ερωτήματά σου με λογικώς στεκούμενα επιχειρήματα. Εσύ προσπερνάς μερικά ερωτήματα, αλλά δεν με πειράζει.

Σ' αυτό το μήνυμά σου για παράδειγμα, ενώ εγώ προηγουμένως έχω τοποθετηθεί με λογικά επιχειρήματα, έρχεσαι εσύ με τις υποθέσεις σου ("άμα είσαι εγωιστής" κά) και με ειρωνεύεσαι. Χωρίς να καταρρίπτεις αυτό που λέω, απλά νομίζεις ότι η δική σου άποψη είναι (για κάποιον μυστήριο λόγο) η σωστή. Βλέπεις όμως; Εγώ όμως, αντί να σου πω "άντε στο διάολο" και να σου απαντήσω το ίδιο ειρωνικά και να σβήσω και το μήνυμά σου από πάνω, κάθομαι και απαντάω και σου εξηγώ κιόλας! Όλη μέρα σήμερα, αυτό γίνεται, να ξέρεις...

Μετά με λέτε και δικτάτορα! Αν ήμουν δικτάτορας, θα έπρεπε να είχα απαγορεύσει σε εσένα και στον Ομήρου Απόγονος την είσοδο στο forum από το βράδυ της 29ης Σεπτεμβρίου, για τον ίδιο ακριβώς λόγο που εσείς οι δύο τώρα ζητάτε την απαγόρευση εισόδου στον omhros_arvaniths (τι ειρωνία!). Ξεχνάτε όμως τα δικά σας... Καμιά καμήλα δεν βλέπει την καμπούρα της!
1ον)δεν προσπέρασα ερώτημα και αν το έκανα θα έγινε κατά λάθος..κάντο μου ξανά για να απαντήσω...
2ον)ειρωνικά και με υφάκι μου απαντάς..δεν είσαι και παράδειγμα για διάλογο..(ούτε και εγώ βέβαια)..και εν γίνεται αυτό όλη μέρα..μάλλον το αντίθετο...
3ον)με τον ομήρου απόγονο είχαμε μία αντιπαράθεση,αλλά όχι κόντρα..εσύ πήρες φόρα και έσβησες αυθαίρετα ότι post βρήκες μπροστά σου χωρίς να καταλάβεις αν υποδήλωνε τσακωμό ή όχι...ο όμηρος αρβανήτης ήρθε σε κόντρα με όλα τα άτομα στο forum...

gman

gman
designer
designer

Trias έγραψε:δεν προσπέρασα ερώτημα και αν το έκανα θα έγινε κατά λάθος..κάντο μου ξανά για να απαντήσω...
Δεν θα ασχοληθώ μ' αυτό γιατί πραγματικά με κούρασες σήμερα. Δεν με ενδιαφέρει τι θα απαντήσεις, αφού το πιό πιθανό είναι να με ειρωνευτείς ξανά...
Trias έγραψε:ειρωνικά και με υφάκι μου απαντάς..δεν είσαι και παράδειγμα για διάλογο..(ούτε και εγώ βέβαια)..και εν γίνεται αυτό όλη μέρα..μάλλον το αντίθετο...
Ειρωνικά, σε αντίθεση με εσένα, δεν σου απάντησα ποτέ κι αυτό που εσύ ονομάζεις "υφάκι" είναι το ύφος μου κι αν σ' αρέσει! Όσο για το αν γίνεται αυτό ή το αντίθετο, τα δύο πρώτα μηνύματα αυτής της σελίδας είναι χαρακτηριστικά. Εγώ λέω την άποψή μου με επιχειρήματα κι εσύ από κάτω μιλάς για σατράπηδες και για αβάσιμες υποθέσεις. Αυτό μόνο έλλειψη επιχειρηματολογίας δείχνει.
Trias έγραψε:με τον ομήρου απόγονο είχαμε μία αντιπαράθεση,αλλά όχι κόντρα..εσύ πήρες φόρα και έσβησες αυθαίρετα ότι post βρήκες μπροστά σου χωρίς να καταλάβεις αν υποδήλωνε τσακωμό
Τώρα θα σου θύμιζα μερικές "λεπτομέρειες" αλλά θα σε εκθέσω. Δεν το είχες δει και πολύ σαν αντιπαράθεση τότε... Είχατε γεμίσει όλα τα θέματα με άσχετα μηνύματα που ο ένας την έλεγα στον άλλο.

omhros_arvaniths


γωνία
γωνία

ορισε μας τη λεξη κοντρα και αντιπαραθεση.εγω ηρθα σε κοντρα με ολα τα μελη,δηλαδη με αλλα 29μελη?σου εξηγησα σε προηγουμενο ποστ,γιατι μοΥ την 'πεσατε' και επισης επαληθευθηκα οτι 'μαλωνατε' και βρηκατε εξιλεαστηριο θυμα!μη χρησιμοποιεις τοσο την τεχνη της υπερβολης!επισης,μηπως,κρινοντας απο τις συνεχεις υβρεις σου σχεδον σε καθε σου post,εισαι 'τυφλωμενος' απο θυμο και για αυτο δεν κρινεις σωστα καποια προφανη πραγματα?

Επισκέπτ


Επισκέπτης

omhros_arvaniths έγραψε:ορισε μας τη λεξη κοντρα και αντιπαραθεση.εγω ηρθα σε κοντρα με ολα τα μελη,δηλαδη με αλλα 29μελη?σου εξηγησα σε προηγουμενο ποστ,γιατι μοΥ την 'πεσατε' και επισης επαληθευθηκα οτι 'μαλωνατε' και βρηκατε εξιλεαστηριο θυμα!μη χρησιμοποιεις τοσο την τεχνη της υπερβολης!επισης,μηπως,κρινοντας απο τις συνεχεις υβρεις σου σχεδον σε καθε σου post,εισαι 'τυφλωμενος' απο θυμο και για αυτο δεν κρινεις σωστα καποια προφανη πραγματα?

το ότι είμαι θυμωμένος ισχύει..και φαίνεται κιόλας...o gman σήμερα γάμησε τον xstyl με την συμπεριφορά του..και το forum αύριο χάνει(το λιγότερο) 2 από τους υπευθύνους του και καθήστε εσείς και βγάλετε τα μάτια σας!!!και πιστεύω ότι καταλαβαίνεις διαφορά αντιπαράθεσης και κόντρας...δεν είναι τα ίδια...και δεν μαλώναμε πριν μπεις εσύ για να ξεσπάσαμε πάνω σου...είχαμε μαλώσει πριν κανένα μήνα...

ham

ham
moderator
moderator

Εγώ πιστεύω ότι το ban είναι απαραίτητο. Δε μπορεί ο κάθε μαλάκας να κάνει ότι θέλει στο φόρουμ και να το κάνει άνω κάτω και να τη βγάζει καθαρή!

https://polygono.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης