ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

club music

5 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

1club music Empty club music 21/10/2008, 14:06

xstyl

xstyl
administrator
administrator

τι γνωμη εχετε για τα clubs??? σας αρεσουν τα τραγουδια??? αν οχι γιατι??? επισης σας αρεσει αυτος ο τροπος διασκεδασης???

2club music Empty Απ: club music 22/10/2008, 01:51

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Ειναι και αυτος ενας τροπος διασκεδασης. Δεν θα ξεχασω τον Μαθηματικο μου στην β' λυκειο που μετα το μαθημα αρχιζε φιλοσοφικες συζητησεις. Σε καποια που ειχε ω θεμα το ωραιο ,το ορισε σαν αυτο που ταιριαζει στην ωρα του και ανεφερε ως παραδειγμα τον Πανταζη :" τον εβλεπα ρε παιδια στις αφισες και σκεφτομουν ποιος βλακας θα παει να δει αυτον τον γελοιο, ωσπου ενας φιλος γιορταζε και μας πηγε στο κεντρο που τραγουγουσε.Τοτε συνειδητοποιησα οτι για εκεινη την ωρα (και για εκεινο το ουισκι που ειχα πιει) ναι ηταν ωραιος"

3club music Empty Απ: club music 22/10/2008, 01:51

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Όλα ωραία είναι.Αρκεί να υπάρχει μέτρο.Αλλά προτιμώ κλάμπ με ξένη μουσική και ειδικά αν παίζει dance,house,techno κτλ.Τώρα για τα ελληνικά...εντάξει.δεν τα χω και σε ιδιαίτερη εκτίμηση αλλά οκ αν είναι μια στο τόσο.Φυσικα προτιμώ τα κουτουκάκια για αυτή την περίπτωση.

4club music Empty Απ: club music 25/10/2008, 14:37

xstyl

xstyl
administrator
administrator

εμενα δεν με ξετρελενει αυτη η μουσικη. καποια τραγουδια μου καθοντε ομως να τα ακουω συχνα.
αν εισαι με παρεα και κανεις χαβαλε τοτε ολα σου φαινοντε ωραια!!!

5club music Empty Απ: club music 26/10/2008, 04:08

gman

gman
designer
designer

Υπάρχουν και καλύτεροι τρόποι διασκεδασης από τα clubs, ωστόσο έχουν γίνει κι αυτά κατεστημένο και κάθε φορά που πλησιάζει το Σάββατο αισθάνεσαι ότι πρέπει να βγεις, ότι πρέπει να πας σε ένα club, για να δείξεις ότι υπάρχεις! Αυτό από μόνο του είναι αρκετό για να τα αποστρέφομαι. Σίγουρα υπάρχουν και αυτοί που βγαίνουν επειδή το γουστάρουν, αλλά πιστεύω ότι αρκετοί μαθαίνουν να το γουστάρουν και άλλοι δεν το γουστάρουν καν. Δεν με ενδιαφέρει η μουσική που θα παίζει και ο κόσμος. Όταν έχω καλή διάθεση ξέρω ότι θα περάσω καλά αν πάω, ό,τι μουσική και να βάλει, ό,τι κόσμο και να έχει.

Όταν βγαίνω, χαίρομαι να ακούω το Γη και Σελήνη της Βανδή. Θεωρώ ότι είναι αντιγραφή από το Woman from Tokyo των Deep Purple. Αφού ξέρω ότι αποκλείεται να ακούσω το αυθεντικό, αρκούμαι στην απομίμηση...

6club music Empty Απ: club music 26/10/2008, 04:40

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Παιδια ειτε το θελουμε ειτε οχι ,τα κλαμπ ειναι ενας τροπος διασκεδασης. Σαφως υπαρχουν και καλλιτεροι! Αλλα οπως εγραψα και στο προεγουμενο δημοσιευμα το καθε πραγμα εχει την ωρα του. Ωστοσο συμφωνω με τον Γιαννη: πρεπει να βγαινουμε γιατι γουσταρουμε-οχι γιατι κατι πρεπει να κανουμε το Σαββατοβραδο.

7club music Empty Απ: club music 26/10/2008, 04:58

omhros_arvaniths


γωνία
γωνία

υποκειμενικος ο τροπος διασκεδασης!παντως για αυτο που λεει(δεν ξερω αν την ακους και καθε πΟτε,ζωντανα Η μη)για τη Βανδη,πιστευετε οτι κατ'αναγκη η αντιγραφη εως δημιουργικη αφομοιωση ειναι κατωτερη απο το πρωτοτυπο?

8club music Empty Απ: club music 26/10/2008, 07:09

gman

gman
designer
designer

Όχι δεν ισχύει αυτό που ρωτάς. Έχω ακούσει πολλές διασκευές ή επανεκτελέσεις που είναι πολύ καλύτερες από το πρωτότυπο τραογύδι. Με την αντιγραφή όμως διαφωνώ! Είναι κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας. Όσο καλή και να είναι, είναι παράνομη.

Και έλεος ρε συ! Δεν ακούω Βανδή! Απλά το συγκεκριμένο κομμάτι είναι πιο κοντά σ' αυτά που ακούω. Είναι Deep Purple, όχι Βανδή.

9club music Empty Απ: club music 28/11/2008, 12:41

xstyl

xstyl
administrator
administrator

η μουσηκη των κλαμπς ειναι εμπορικη!!!!

10club music Empty Απ: club music 28/11/2008, 18:47

gman

gman
designer
designer

xstyl έγραψε:η μουσηκη των κλαμπς ειναι εμπορικη!!!!
Shocked
Πλάκα κάνεις!

Εννοείται ρε ότι είναι εμπορική - αναλώσιμη. Έχει ημερομηνία λήξης. Γι' αυτό τα τραγούδια αυτά κρατάνε για μερικούς μήνες, τη στιγμή που υπάρχουν άλλα κομμάτια που παίζουν για δεκαετίες ολόκληρες! Υπάρχουν πάντως και εξαιρέσεις. Μπορείς μέσα σ' αυτή τη μουσική να βρεις κομμάτια που άντεξαν στο χρόνο...

11club music Empty Απ: club music 29/11/2008, 03:00

xstyl

xstyl
administrator
administrator

ποτε βουδας ποτε κουδας????
αναψε το τσιγαρο δωσμου φωτια......??

12club music Empty Απ: club music 16/9/2011, 02:56

sun

sun
V.I.P Member
V.I.P Member

drum 'n' base, techno και house!!!
αυτά είναι!!!
afro

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης