ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Αποποινηκοποιηση-ναι η ου?

+2
gman
ham
6 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Συμφωνειται με την αποποινηκοποιηση και τον διαχωρισμο σε μαλακα και σκληρα

Αποποινηκοποιηση-ναι η ου? I_vote_lcap29%Αποποινηκοποιηση-ναι η ου? I_vote_rcap 29% [ 4 ]
Αποποινηκοποιηση-ναι η ου? I_vote_lcap29%Αποποινηκοποιηση-ναι η ου? I_vote_rcap 29% [ 4 ]
Αποποινηκοποιηση-ναι η ου? I_vote_lcap14%Αποποινηκοποιηση-ναι η ου? I_vote_rcap 14% [ 2 ]
Αποποινηκοποιηση-ναι η ου? I_vote_lcap14%Αποποινηκοποιηση-ναι η ου? I_vote_rcap 14% [ 2 ]
Αποποινηκοποιηση-ναι η ου? I_vote_lcap14%Αποποινηκοποιηση-ναι η ου? I_vote_rcap 14% [ 2 ]
Σύνολο Ψήφων : 14


Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Δημοσκοπηση-προεκταση του θεματος "Κανναβις-Κατηγωρησαι οτι..."

ΥΓ παρακαλω τον μπαννερ να το μεταφερει στην πολιτικη-εδω νομιζω οτι ξεφευγει του επιστημονικου

ham

ham
moderator
moderator

Τι εννοείς αποποινικοποίηση; Σίγουρα δεν πρέπει να αποποινικοποιηθεί το εμπόριο. Βέβαια σίγουρα δεν πρέπει ένας χρήστης να διώκεται για απλή χρήση.Δε συμφωνώ με τον διαχωρισμό,τα ναρκωτικά ότι και να είναι,δεν παύουν να είναι μία περιττή σε όλους εξάρτηση που την επιβάλουν κάποιοι για να πλουτίζουν.Και φυσίκά μέσα σε όλα αυτά συγκαταλέγω και τα τσιγάρα. . .

https://polygono.forumgreek.com

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Εννοειται οτι πρεπει , κατα την γνωμη μου να αποποινικοποιηθει το χασις ( αφου ουτε ναρκοτικο ειναι ουτε εχει σχεση με ναρκοτικα). Και η διακινηση του να ειναι τελιως ελευθερη. Οσο για τα ναρκοτικα πρεπει η διακιηση τους να ειναι περιορισμενη και στα χερια του κρατους ωστε να εκλιψει καποια στιγμη αυτο το φαινομενο.

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Εσυ ως κρατικιστρια μπορει να εισαι υπερ το να εχουμε το κρατος σαν μπαμπουλα.Για το συγκεκριμενο θεμα παιζει να εχεις και δικιο. Ωστοσο εγω ως αναρχικος πιστευω το πολυ απλουστερο-να μην υπαρχει καμια ποινηκοποιηση ( αφου αλλωστε δεν θελω κρατος) και να υπαρχει σωστη ενημερωση. Απο εκει και περα ο καθεις να αναλαβει τις ευθηνες του σε οτι αφορα τον εαυτο του!

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Δηλαδη εισαι υπερ της χρησης ναρκοτικων?

Επισκέπτ


Επισκέπτης

οχι βεβαια-αλλα ειμαι και εναντια στν απαγορευση. Ειπα ο καθεις να εχει τις ατομικες του ευθηνες για οτι τον αφορα και αφορα μονο αυτον

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Εστω-αυτο μπορω να το δεχτω. Αλλα μην γεμισουμε μια κοινωνια απο μαστουρια!

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Δεν θα μου αρεσε κατι τετοιο-αλλα ποιοι ειμαστε να τους απαγορευσουμε να γινουν μαστουρια αν αυτο επιθυμουν?

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Καλα αυτο καταλαβες? θα συνεχισουμε αλλη φορα την συζητηση-Γεια

Επισκέπτ


Επισκέπτης

car6 έγραψε:Δεν θα μου αρεσε κατι τετοιο-αλλα ποιοι ειμαστε να τους απαγορευσουμε να γινουν μαστουρια αν αυτο επιθυμουν?

κοίτα μία απαγόρευση πρέπει να υπάρχει..η όποια χρήση θα πρέπει να γίνεται κεκλεισμένων των θηρών..δεν γίνεται εγώ να φάω στη μάπα τη μαστούρα του δίπλα μου...εννοώ ότι δεν πρέπει να δίνουμε σε άτομα που κάνουν χρήση το ακατολόγιστο...και εγώ συμφωνώ με το ''όπως στρώσεις θα κοιμηθείς''που εννοείς σε ένα προηγούμενο post σου,αλλά υπάρχουν και όρια...

gman

gman
designer
designer

Εγώ θέλω να απαγορευτούν όλες οι απαγορεύσεις! Όχι μόνο για τα ναρκωτικά, αλλά γενικότερα. Ας κάνει ο καθένας ότι θέλει και ας υποστεί ο ίδιος τις συνέπεις. Δεν με ενδιαφέρει καθόλου. Όποιος έχει μυαλό ας το χρησιμοποιήσει.

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Για το κεκλεισμενων τοων θυρων εχεις ενα δικιο-ωστοσο το "οπως εστρωσες θα κοιμηθεις" ειναι ατακα του φιλου ΟμηρουΑπογονου-μην του παιρνουμε και τα πνευματικα δικαιωματα

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

car6 έγραψε:Δεν θα μου αρεσε κατι τετοιο-αλλα ποιοι ειμαστε να τους απαγορευσουμε να γινουν μαστουρια αν αυτο επιθυμουν?
Δηλ αν το παιδί σου γίνει μαστούρι όλα καλα?

Sir_speaker1

Sir_speaker1
πεντάγωνο
πεντάγωνο

Δεν μπορώ να ψηφίσω οτί συμφωω και στα δύο η έρευνα σου είναι μη αποδεκτή!

ham

ham
moderator
moderator

Ομήρου Απόγονος έγραψε:
car6 έγραψε:Δεν θα μου αρεσε κατι τετοιο-αλλα ποιοι ειμαστε να τους απαγορευσουμε να γινουν μαστουρια αν αυτο επιθυμουν?
Δηλ αν το παιδί σου γίνει μαστούρι όλα καλα?

Δυστυχώς αναγκάζομαι για πρώτη φορά(ίσως και τελευταία)να συμφωνήσω σε κάτι με τον φίλο ομήρου απόγονο. Κανείς δεν επιθυμεί από μόνος του να γίνει μαστούρι.Άλλοι κακοπροαίρετοι με σκοπό το κέρδος εθίζουν κάποιον στις ουσίες.Δηλαδή γιατί πρέπει να ανεχόμαστε κάτι τετοιο,όσο προοδευτικοί και να είμαστε;Και εσύ car6 δηλαδή άμα πας να πέσεις από ένα γκρεμό πρέπει να σε αφήσουμε επειδή το επιθυμείς;

https://polygono.forumgreek.com

Επισκέπτ


Επισκέπτης

ham έγραψε:
Ομήρου Απόγονος έγραψε:
car6 έγραψε:Δεν θα μου αρεσε κατι τετοιο-αλλα ποιοι ειμαστε να τους απαγορευσουμε να γινουν μαστουρια αν αυτο επιθυμουν?
Δηλ αν το παιδί σου γίνει μαστούρι όλα καλα?

Δυστυχώς αναγκάζομαι για πρώτη φορά(ίσως και τελευταία)να συμφωνήσω σε κάτι με τον φίλο ομήρου απόγονο. Κανείς δεν επιθυμεί από μόνος του να γίνει μαστούρι.Άλλοι κακοπροαίρετοι με σκοπό το κέρδος εθίζουν κάποιον στις ουσίες.Δηλαδή γιατί πρέπει να ανεχόμαστε κάτι τετοιο,όσο προοδευτικοί και να είμαστε;Και εσύ car6 δηλαδή άμα πας να πέσεις από ένα γκρεμό πρέπει να σε αφήσουμε επειδή το επιθυμείς;

Αν εισται πραγματικοι φιλοι αν μη τι αλλο θα με αφησετε-μην πω θα με βοηθησετε!!

ham

ham
moderator
moderator

Βραχυπρόθεσμα,αν ας πούμε πάσχεις από σύνδρομο στέρησης και υπάρχει κίνδυνος να πάθεις κάτι θα σε βοηθούσαμε άμα μπορούσαμε να βρούμε κάτι,αλλά μακροχρόνια θα προσπαθούσαμε να σε βοηθήσουμε να εξαλείψεις την εξάρτηση που μπορεί και να σε σκότωνε,λέμε τώρα αν είσουνα ναρκωμανής!

https://polygono.forumgreek.com

Επισκέπτ


Επισκέπτης

ham έγραψε:Βραχυπρόθεσμα,αν ας πούμε πάσχεις από σύνδρομο στέρησης και υπάρχει κίνδυνος να πάθεις κάτι θα σε βοηθούσαμε άμα μπορούσαμε να βρούμε κάτι,αλλά μακροχρόνια θα προσπαθούσαμε να σε βοηθήσουμε να εξαλείψεις την εξάρτηση που μπορεί και να σε σκότωνε,λέμε τώρα αν είσουνα ναρκωμανής!

Με συγχωρητε αλλα τωρα το χ...με τελιως το θεμα!!

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Ένα νέο site που θα βρείτε χρήσιμες πληροφορίες για την κάνναβη
www.cannabishellas.com

xstyl

xstyl
administrator
administrator

terminator έγραψε:Ένα νέο site που θα βρείτε χρήσιμες πληροφορίες για την κάνναβη
www.cannabishellas.com
που το ξεθαψες αυτο το θεμα....?? καλο site μου αρεσε... αλλα που ηρθες να κανεις διαφημηση.... σε ποιους???

Επισκέπτ


Επισκέπτης

ισως δεν ειναι εδω το καταληλο μερος για διαφημιση
παρολα αυτα με καθε σεβασμο το λογοτυπο του site εδω μιλαει για ελευθερη συζητηση οποτε πηρα το θαρος και το επραξα.

Επισκέπτ


Επισκέπτης

ham έγραψε:...Και εσύ car6 δηλαδή άμα πας να πέσεις από ένα γκρεμό πρέπει να σε αφήσουμε επειδή το επιθυμείς;

εγώ λέω να τον αφήσουμε να πέσει και να μετρήσουμε πόσα γκελ θα κάνει...χιχιχι...

Αν κάποιος θέλει να κάνει κάτι ας το κάνει αρκει να μην πάρει κ άλλους η μπάλα..Πάρτε για παράδειγμα το κάπνισμα..Είμαι υπερ του νόμου που απαγορεύει το κάπνισμα μέσα σε μαγαζιά κ κλειστούς χώρους..ε,έτσι και για τα νακωτικά..Πρέπει να υπάρχουν κάποιοι περιορισμοί..Αν κάποιος αποκτήσει πολλή ελευθερία τότε θα πάρει κ άλλους στο λαιμό του..αυτή είναι η φύση του ανθρώπου.

23Αποποινηκοποιηση-ναι η ου? Empty υυ 14/1/2010, 13:29

huns


γωνία
γωνία

Pistevw pws an nomimopoihthei h fouda tote dn tha uparxoun thumata kakoproairetwn,ektos apo auto apo th stigmh pou dn tha einai paranomo den tha erxesai toso eukola se epafh me alla narkwdika ephshs tha htan poio agno.An kai to alkol htan paranwmo apo to 1930 tote 8a ebene sto idio tsouvalh kai 8a 8ewroutan ena skalopath gia ta sklhra narkwdika opws legetai twra gia th fouda.H fouda einai skalopati ephdh einai paranwmh kai panw apola ephdh oi gwneis kai h koinonia genika bgazoun thn fhmh pws alla ta idia skata einai.Ma an to pistevei kapoios ayto kai arxisei th xrhsh 8a einai akoma poio efkolo na paei sta sklhra.Ola einai thema enhmerwshs.Tha borousan na polountai mono sporoi kai opoios goostarei as fytepsei sto katw-katw kai enoeite h dhmosia xrhsh kai opoiadipote diafhmhsh na mhn epitrepete.

xstyl

xstyl
administrator
administrator

αν παιρνεις δηλαδη μαλακα δν ειναι ευκολο να μεταβεις στα σκληρα, αν εχεις εξαρτηθει??

25Αποποινηκοποιηση-ναι η ου? Empty θθ 15/1/2010, 06:34

huns


γωνία
γωνία

me swsth enhmerosh 8a yparxoun ligoteres pithanotites

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 2]

Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης