ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Τραγούδια και video clips

+5
sun
Cristinaki
xstyl
Ομήρου Απόγονος
Noel
9 απαντήσεις

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Επόμενο

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 16]

xstyl

xstyl
administrator
administrator



αντε γιατι εχει παραγινει... πες τα ρε Μπιλη!! μουσικη - στιχοι Ζουγανελης!!!

sun

sun
V.I.P Member
V.I.P Member

ωραιο..και ωραιοι στιχοι!!
να τα πει που λες -μου θυμιζει λιγο μπουζουκια το "πες τα ρε Μπιλη" tongue - μου την σπανε και μενα τοσο πολυ κατι τετοιες μαλακιες, που στο ονομα της καταναλωσης και του εμποριου τα ξεφτιλιζουν ολα και με τσατιζει ακομα περισσοτερο που εμεις παρασυρομαστε, καταναλωνουμε και πιστευουμε ολες αυτες τις μπουρδες...σαν υπνωτισμενες κουκλες παιζουμε το παιχνιδι τους!!

sun

sun
V.I.P Member
V.I.P Member

ουτε γω μπορω να πω οτι τρελαινομαι αλλα καποια τραγουδια τους ειναι πολυ καλα!!! δν μπορεις να πεις εχουν επιρεασει πολυ κοσμο οι πυξ λαξ!! Smile
και το βιντεο εχει φαση..ερμηνευει ωραια!

xstyl

xstyl
administrator
administrator

αφου ειμαστε αβουλα οντα....

xstyl

xstyl
administrator
administrator

εγω ρε επαθα πλακα μολις ειδα και ακουσα αυτην την ερμηνεια!!!! και κριμα που πεθανε και δεν θα τον δω ποτε live...

sun

sun
V.I.P Member
V.I.P Member

μας εχουν κανει να νομιζουμε οτι ειμαστε αβουλα οντα!!μας τα εχουν περασει ολα αυτα απο την κουνια μας...οποτε δεν εχει να κανει μονο με το κατα ποσο ανεξαρτητα ατομα με βουληση ειμαστε αλλα και κατα ποσο μας ελεγχουν και μας καθοδηγουν!

xstyl

xstyl
administrator
administrator

και το χειροτερο, μας κανουν να νομιζουμε οτι δεν μπορουμε να κανουμε τπτ. και το εχουν καταφερει στο επακρο!!!

sun

sun
V.I.P Member
V.I.P Member

μαλλον θα συμφωνησω...αν και θελει πολυ συζητηση αυτο το θεμα.

xstyl

xstyl
administrator
administrator

εχω ολη την καλη διαθεση, αλλα σε αλλο θεμα!!!

sun

sun
V.I.P Member
V.I.P Member

οκε..μπορεις να το φτιαξεις τοτε!

xstyl

xstyl
administrator
administrator

μεινε ησιχος!!!

sun

sun
V.I.P Member
V.I.P Member

https://www.youtube.com/watch?v=OLGde-7mIyA
https://www.youtube.com/watch?v=nkd_EHsCmvU
https://www.youtube.com/watch?v=NiRnAO0QJ0E
Και γαμώ τα συγκροτήματα οι Wolfmother -μάλιστα είναι και κάτα κάποιο τρόπο καινούργιοι, του 2000 ή κάτι τέτοιο-!! Είναι πολύ επιρεασμένοι από μουσική των 60's και των 70's, όπως Jimi Hendrix,Led Zeppelin,The Who, The Doors,Pink Floyd και πάει λέγοντας. Γενικώς πολύ hard rock φάση.. tongue

xstyl

xstyl
administrator
administrator

πως μου ξεφυγε αυτο το ποστ?? καλοι οι wolfmother!!! θα τους ψαξω και αλλο!!!!!

sun

sun
V.I.P Member
V.I.P Member

Αχά!!είναι πολύ καλοί!!!
Τσέκαρε εδώ δύο CD τους: το ομότιτλο Wolfmother και το Cosmic Egg...παίζει να 'ναι τα μόνα τους CD! tongue

xstyl

xstyl
administrator
administrator

sun

sun
V.I.P Member
V.I.P Member

τι κοματάρα.....
απίστευτη μουσική!!!!

sun

sun
V.I.P Member
V.I.P Member

xstyl

xstyl
administrator
administrator

οι sabbath τα σπανε!!!! ο Iommi για μενα ειναι απο τους κορυφαιους κιθαριστες!!!! δεν ειναι παρλας στην κιθαρα (πχ Petrucci) και παιζει οπως ακριβως πρεπει!!!!

sun

sun
V.I.P Member
V.I.P Member

Ο ναι!!οι sabbath είναι γαμάτοι!! και να σκεφτείς, η μουσική τους τα σπάει...γιατί για παράδειγμα ο ozzy δεν έχει καμία σούπερ φωνάρα!μπορείς να πείς ότι έχει δικό του στιλ έκφρασης -πραγματικά όμως, μερικές φορές δεν χρειάζεται να έχεις την φωνάρα, αλλά να έχεις έκφραση ή συναισθημα--αν και δεν ξέρω κατά πόσο ο οzzy το έχει αυτό-!
Τέλοσπαντων, η μουσική τους όντως τα σπάει!!!
Τώρα αυτούς τους Petrucci που λες δεν τους ξέρω, άλλα νομίζω ξέρω τι εννοείς με το πάρλας στην κιθάρα...και ναι ούτε εμένα μ αρέσει!!κάτι τέτοιες μπούρδες είναι μεγάλες μπούρδες!! tongue
έλεος που λέμε..... tongue
απλά πιστεύω -κ έτσι μ αρέσει κιόλας- ότι πρέπει να υπάρχει κάποια μελωδία γαμώτο, κάτιτις!κ όχι απλά να παίζει για να παίζει ή να δείχνει οτί παίζει!υποτίθεται ότι είναι μουσική...και επειδή, ξέρω γω, είναι μέταλ, χεβυ μέταλ κτλ δεν σημαίνει ότι πρέπει να παίζεις λες και δεν ξέρω και γω τι και ο άλλος να μην βγάζει άκρη!ή νόημα!ή κάτι τέλοσπάντων!
Αλλά ναι σε κάποιους αρέσουν αυτά, οπότε μάλλον γι' αυτούς έχει νόημα! tongue Θέμα γούστου!!Ας ακούει ο καθένας ότι του αρέσει...εγώ όμως τσου -ελπίζω δλδ tongue -!

xstyl

xstyl
administrator
administrator

χαιρομαι που σκεφτεσαι ετσι.

ο Petrucci ειναι ο κιθαριστας των dream theater.

sun

sun
V.I.P Member
V.I.P Member

α οκ....δεν το ΄ξερα! tongue
άκουσα τέλοσπάντων κάτι από dream theater...και ναι, είναι όντως λίγο ότι να ναι!αλλά ίσως άμα δεν το έχεζε τόσο με την κιθάρα -ελπίζω να μην πειράζει που μιλάω έτσι- να ήταν οκ συγκρότημα!δλδ να καναν ωραία μουσική..

xstyl

xstyl
administrator
administrator

μιλα οπως θελεις. εμεις και εμεις ειμαστε. κοιτα οι dream theater ειναι πολυ γαματη μπαντα. εχει ενα θεμα με τα σολα της, αλλα ειναι πολυ αξιολογη μπαντα με ωραιες παραγωγες. απλα κουραζουν καπως...



ακουσε το τραγουδι απο τον δισκο images and words, ισως τον καλυτερο τους.

και ενα απ'τα αγαπημενα μου

sun

sun
V.I.P Member
V.I.P Member

Το in the name of god μ' αρέσει, είναι καλό κομμάτι -αν εξαιρέσεις βέβαια κάτι σόλα εκέι προς το τέλος-..το another day όχι τόσο.

https://www.youtube.com/watch?v=v2tBCUafOgw
αυτό είναι ένα πολύ ωραίο τραγούδι...το άκουσα χθες για πρώτη φορά και μου φάνηκε τόσο ωραίο!και ναι μ' αρέσει!
Ωραία μουσική, ωραία φωνή και ωραίοι στίχοι!Smileαπλά ωραιο!.....Razz

If you've come looking for hard times
Hard times ain't hard to find
Cause we've been given that lifeline
Only once in a lifetime

Baby we were born
Maybe we were born
To be sure ... to endure
When the storm comes

sun

sun
V.I.P Member
V.I.P Member

https://www.youtube.com/watch?v=YVhCGdiL56s
απλά κομματάρα!!!!
σορυ που η ποιότητα δεν είναι τόσο καλή...κοιτάξτε για κάνα καλύτερο βίντεο!
Dreams are made winding through my head....

xstyl

xstyl
administrator
administrator

ναι ρε!!! οι System ειναι κορυφαια μπαντα!!! και το συγκεκριμενο ειναι γαματο τραγουδι και γενικα αυτοι εινα γαματοι!!!
εχω ακουσει οτι αγωνιζονταν για την γενοκτονια στη χωρα τους!!! εχεις ακουσει κατι?

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 3 από 16]

Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 16  Επόμενο

Παρόμοια θέματα

-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης