ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Περίεργη σύμπτωση!

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

Υπάρχει μια "παράξενη" συσχέτιση-σύμπτωση ανάμεσα στον θάνατο του Αλέξη και του Θάνου Αξαρλιαν. Είναι και οι 2 αθώοι, νέοι, θύματα βίας, αλλά προπάντων καταλύτες(με τον θάνατο τους) κοινωνικών και πολιτικώνεξελίξεων στην ιστορία του τόπου.

Με τον θάνατο του Αξαρλιάν τελειώνει η "αθωότητα" της 17 Νοέμβρη καιαρχίζει η περίοδος της ένοχης της στις συνειδήσεις τωνανθρώπων 'αθώο αίμα' και με τον θάνατο του Αλέξη πυροδοτείται και αποκαλύπτεται μια εποχή συνειδητοποίησης από τους νέους αλλά και την κοινωνία, εγώ πιστεύω, ενός τέλους εποχής.

Δεν θέλω να επεκταθώ όμως άλλο σαυτο τώρα, αλλά να σας επισημάνω κάτι που ίσως δεν γνωρίζετε. Μια περίεργη σύμπτωση. Οι δυο αυτοί νεκροί είναι και οι δυο Αρμένιοι κατά το ήμισυ. Ο μεν Αξαρλιαν από πατέρα ο δε Αλέξης από μητέρα (Τσαλικιαν).

Ο.Ο.

Πηγή:press-gr

ham

ham
moderator
moderator

Άσχετο το ένα με το άλλο! Ο ένας ήταν παράπλευρη απώλεια τρομοκρατικής οργάνωσης και ο άλλος ήταν ευθέως θύμα της αστυνομίας! Και γιατί δηλαδή,δε μπορεί να είναι και οι δύο αθώοι,δεν το κατάλαβα αυτό! Μπορεί απλώς να έτυχε να ήταν έτσι η καταγωγή τους, δηλαδή άμα ήταν μόνο Έλληνες δε θα υπήρχε πρόβλημα; Εάν κάποιος θελήσει να τα συμψηφίσει και να βγάλει ένα κοινό συμπέρασμα,αυτό είναι μόνο ότι η αστυνομία είναι τρομοκρατική οργάνωση! Wink Wink Wink

https://polygono.forumgreek.com

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

όχι ρε.Απλά λέω το ότι ήταν σύμπτωση.Σαν να συμβαίνει κάτι το μεταφυσικό ένα πράμα.... Razz

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Χαμ, ο ΟμΑπ προσπαθει να πει οτι η επ.ορ 17Ν αρχισε να ενοχομοιηται με τον θανατο του Αρξαλιαν, και η ΕΛ.ΑΣ. με του Αλεξανδρου. Τωρα το τι κρυβεται πισω απο αυτους τους θανατους ειναι αλλο θεμα

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

car6 έγραψε:Χαμ, ο ΟμΑπ προσπαθει να πει οτι η επ.ορ 17Ν αρχισε να ενοχομοιηται με τον θανατο του Αρξαλιαν, και η ΕΛ.ΑΣ. με του Αλεξανδρου. Τωρα το τι κρυβεται πισω απο αυτους τους θανατους ειναι αλλο θεμα
Τί εννοείς???

xstyl

xstyl
administrator
administrator

ποτε εγινε αυτο με τον Αξαρλιάν???

ham

ham
moderator
moderator

Προ δεκαετίας και βάλε νομίζω! Είχε κάνει ένα τρομοκρατικό χτύπημα σε τότε βουλευτή η 17 νοέμβρη,αλλά κατά λάθος χτύπησε και σκότωσε αντί για τον βουλευτή ένα φοιτητή που τον έλεγαν Αξαρλιάν. Τώρα που το βρήκε ο Ομήρου απόγονος το κοινό στις 2 υποθέσεις δεν ξέρω,άσχετο μου φαίνεται!

https://polygono.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Παρόμοια θέματα

-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης