ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Πολυτεχνείο 38 χρόνια μετά

3 απαντήσεις

Πρέπει να γιορτάζετε η επέτειος του πολυεχνειού;

Πολυτεχνείο 38 χρόνια μετά I_vote_lcap71%Πολυτεχνείο 38 χρόνια μετά I_vote_rcap 71% [ 5 ]
Πολυτεχνείο 38 χρόνια μετά I_vote_lcap14%Πολυτεχνείο 38 χρόνια μετά I_vote_rcap 14% [ 1 ]
Πολυτεχνείο 38 χρόνια μετά I_vote_lcap14%Πολυτεχνείο 38 χρόνια μετά I_vote_rcap 14% [ 1 ]
Πολυτεχνείο 38 χρόνια μετά I_vote_lcap0%Πολυτεχνείο 38 χρόνια μετά I_vote_rcap 0% [ 0 ]
Πολυτεχνείο 38 χρόνια μετά I_vote_lcap0%Πολυτεχνείο 38 χρόνια μετά I_vote_rcap 0% [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 7


Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Sir_speaker1

Sir_speaker1
πεντάγωνο
πεντάγωνο

Πρέπει να γιορτάζετε η επέτειος του πολυεχνειού;

Sir_speaker1

Sir_speaker1
πεντάγωνο
πεντάγωνο

Σίγουρα ναι γιατί έτσι τιμάμε τους αγωνίστες!!!

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Την αποψη μου σ την εχω πει και κατ'ιδιαν. Ειναι η ιδια και για τις παρελασεις.Σημασια δεν εχει μια ημερομηνια το χρονο : Ολοι οι Αγωνιστες θα εννιωθαν μεγαλυτερη τιμη αν ζουσαν κ εβλεπαν οτι οι αγωνες τους δεν "πηγα χαμενοι".
Επισης οπως ειχα δει σε εναν τοιχο στην Ν.Μηχανιωνα τετοιον καιρο πριν 4 χρονια:
ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΓΙΟΡΤΕΣ
ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΝΕΚΡΟΦΙΛΙΑ
Η ΕΠΕΤΕΙΟΣ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΜΠΑΙΝΕΙ ΣΤΑ ΜΟΥΣΕΙΑ

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Οι επαναστασεις δεν μπαινουν στα μουσεια
Εμπρος για της γεννιας μας τα Πολυτεχνια!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επισκέπτ


Επισκέπτης

car6 έγραψε:Την αποψη μου σ την εχω πει και κατ'ιδιαν. Ειναι η ιδια και για τις παρελασεις.Σημασια δεν εχει μια ημερομηνια το χρονο : Ολοι οι Αγωνιστες θα εννιωθαν μεγαλυτερη τιμη αν ζουσαν κ εβλεπαν οτι οι αγωνες τους δεν "πηγα χαμενοι"

εσύ πια κάθε μη ρωσσικό το απαξιείς...αμάν πια..τράβα στη ρωσσία να ζήσεις να ησυχάσουμε..γιατί να μην τιμάμε τους νεκρόυς?αν γινόταν στην εποχή μας αυτό και είμασταν εμείς οι πρωταγωνιστές δηλαδή??να μην μας θυμόντουσαν οι μετέποιτα γενιές??ναι θα ένιωθαν μεγαλύτερη τιμή έτσι οπως λες..αλλά δεν σημαίνει ότι δεν θα τους άρεσε να τους σκέφτεται και να τιμάει την μνήμη τους ο κάθε απλός λαικός άνθρωπος...

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Trias έγραψε:
car6 έγραψε:Την αποψη μου σ την εχω πει και κατ'ιδιαν. Ειναι η ιδια και για τις παρελασεις.Σημασια δεν εχει μια ημερομηνια το χρονο : Ολοι οι Αγωνιστες θα εννιωθαν μεγαλυτερη τιμη αν ζουσαν κ εβλεπαν οτι οι αγωνες τους δεν "πηγα χαμενοι"

εσύ πια κάθε μη ρωσσικό το απαξιείς...αμάν πια..τράβα στη ρωσσία να ζήσεις να ησυχάσουμε..γιατί να μην τιμάμε τους νεκρόυς?αν γινόταν στην εποχή μας αυτό και είμασταν εμείς οι πρωταγωνιστές δηλαδή??να μην μας θυμόντουσαν οι μετέποιτα γενιές??ναι θα ένιωθαν μεγαλύτερη τιμή έτσι οπως λες..αλλά δεν σημαίνει ότι δεν θα τους άρεσε να τους σκέφτεται και να τιμάει την μνήμη τους ο κάθε απλός λαικός άνθρωπος...
ουτε τις ρωσσικες γιορτες δεχομε ουτε καμια.Οχι γιορτες

Επισκέπτ


Επισκέπτης

car6 έγραψε:ουτε τις ρωσσικες γιορτες δεχομε ουτε καμια.Οχι γιορτες

μία ερώτηση μόνο...εγώ στις 8 αυγούστου που έχω την γιορτή μου κάνει να γιορτάζω??η ερώτηση μπορεί να σου φαίνεται χαζή,αλλά απάντησε αν θες..α!!και μην μου στέλνεις pm με βρισιές..κουβέντα κάνουμε...

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Trias έγραψε:
car6 έγραψε:ουτε τις ρωσσικες γιορτες δεχομε ουτε καμια.Οχι γιορτες

μία ερώτηση μόνο...εγώ στις 8 αυγούστου που έχω την γιορτή μου κάνει να γιορτάζω??η ερώτηση μπορεί να σου φαίνεται χαζή,αλλά απάντησε αν θες..α!!και μην μου στέλνεις pm με βρισιές..κουβέντα κάνουμε...
Σε προσωπικο επιπεδο ας κανει ο καθενας οτι θελει-εδω ομως,νομιζω,μιλαμε για το τι πρεπει να θεσμοθετει η κοινωνια. Μιλαω οσο πιο απλα γινεται,γιατι δν με καταλαβενετε¨??

Επισκέπτ


Επισκέπτης

car6 έγραψε:Σε προσωπικο επιπεδο ας κανει ο καθενας οτι θελει-εδω ομως,νομιζω,μιλαμε για το τι πρεπει να θεσμοθετει η κοινωνια. Μιλαω οσο πιο απλα γινεται,γιατι δν με καταλαβενετε¨??

καλά ούτε εγώ ούτε εσύ από μόνοι μας,δεν μπορούμε να επιβάλλουμε τι πρέπει να θεσμοθετεί όλη η κοινωνία..άλλωστε η κοινωνία είμαστε εμείς και από την στιγμή που η περισσότεροι θεωρούμε πως πρέπει να τιμούμε την μνήμη των νεκρών τότε έτσι θα γίνεται..τώρα αν εσύ διαφωνείς δεν σε υποχρεώνει κανένας να συμμετέχεις σε κάτι που δεν θες...

και κάτι άλλο..σε προσωπικό επίπεδο να κάνουμε ότι θέλουμε?φιλαράκο είναι forum...δηλαδή μπορώ μόνο και μόνο επειδή τα pm δεν τα βλέπουν άλλοι να σε βρίζω καθημερινά?πρόσεχε γιατί αν με ξαναβρίσεις δεν θα σε βρίσω απλά..και από την στιγμή που μου κάνεις προσωπική επίθεση,όπως λες,εγώ θα σου ανταποδώσω..αλλά όχι μέσα στο forum με post ή pm...εκτός του forum...τα γράφω αυτά εδώ γιατί πιστεύω ότι τα pm δεν είναι για να βριζόμαστε μεταξύ μας,αλλά για να συζητάμε και να λέμε πράγματα που δεν θέλουμε να δημοσιευτούν...δεν πάει να πει ότι θα ξεκατινιαζόμαστε...

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Trias έγραψε:
car6 έγραψε:Σε προσωπικο επιπεδο ας κανει ο καθενας οτι θελει-εδω ομως,νομιζω,μιλαμε για το τι πρεπει να θεσμοθετει η κοινωνια. Μιλαω οσο πιο απλα γινεται,γιατι δν με καταλαβενετε¨??

καλά ούτε εγώ ούτε εσύ από μόνοι μας,δεν μπορούμε να επιβάλλουμε τι πρέπει να θεσμοθετεί όλη η κοινωνία..άλλωστε η κοινωνία είμαστε εμείς και από την στιγμή που η περισσότεροι θεωρούμε πως πρέπει να τιμούμε την μνήμη των νεκρών τότε έτσι θα γίνεται..τώρα αν εσύ διαφωνείς δεν σε υποχρεώνει κανένας να συμμετέχεις σε κάτι που δεν θες...

και κάτι άλλο..σε προσωπικό επίπεδο να κάνουμε ότι θέλουμε?φιλαράκο είναι forum...δηλαδή μπορώ μόνο και μόνο επειδή τα pm δεν τα βλέπουν άλλοι να σε βρίζω καθημερινά?πρόσεχε γιατί αν με ξαναβρίσεις δεν θα σε βρίσω απλά..και από την στιγμή που μου κάνεις προσωπική επίθεση,όπως λες,εγώ θα σου ανταποδώσω..αλλά όχι μέσα στο forum με post ή pm...εκτός του forum...τα γράφω αυτά εδώ γιατί πιστεύω ότι τα pm δεν είναι για να βριζόμαστε μεταξύ μας,αλλά για να συζητάμε και να λέμε πράγματα που δεν θέλουμε να δημοσιευτούν...δεν πάει να πει ότι θα ξεκατινιαζόμαστε...
Αφου δεν σ αρεσουν τα προσωπικα μνμτα το λεω ενωπιον ολων: Θεωρω οτι στερησαι της δυνατοτητας να καταλαβεις πολυ απλα πραγματα-οι εκφρασεις μου στο μνμ ειναι ακρως επιεικεις.Και κατι αλλο: οι απειλες δεν ειναι και απο τα καλυτερα μου,ΚΟΦΤΕΣ.Επισεις τα προσωπικα μνμτα ειναι αυτο π λεει η λεξη:προσοπικα.Φορουμ (στα λατινικα αγορα) σημενει διαλογος και ανταλαγη αποψεων (αυτο που εσεις καταχρηστικα λετε spam).Τα προσοπικα ειναι για κατ'ιδιαν διαλογο που δεν αφορα τους υπολοιπους-ασχετως περιεχομενου!!!!

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Καλά οι απειλές δεν είναι του στύλ μου..μία προειδοποίηση σου έκανα..στην έκανα και από κοντά..και το ''άι γαμήσου'' δεν το βλέπω ως κάτι το επιοικές...κυρίως από ένα άτομο που δεν είναι φίλος μου αλλά με το ζόρι γνωστός...δεν ασχολούμε άλλο γιατί θα φαίνεται πώς spam-άρω...φρόντησε απλά να μάθεις να σέβεσαι..

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Trias έγραψε:
car6 έγραψε:Την αποψη μου σ την εχω πει και κατ'ιδιαν. Ειναι η ιδια και για τις παρελασεις.Σημασια δεν εχει μια ημερομηνια το χρονο : Ολοι οι Αγωνιστες θα εννιωθαν μεγαλυτερη τιμη αν ζουσαν κ εβλεπαν οτι οι αγωνες τους δεν "πηγα χαμενοι"

εσύ πια κάθε μη ρωσσικό το απαξιείς...αμάν πια..τράβα στη ρωσσία να ζήσεις να ησυχάσουμε..γιατί να μην τιμάμε τους νεκρόυς?αν γινόταν στην εποχή μας αυτό και είμασταν εμείς οι πρωταγωνιστές δηλαδή??να μην μας θυμόντουσαν οι μετέποιτα γενιές??ναι θα ένιωθαν μεγαλύτερη τιμή έτσι οπως λες..αλλά δεν σημαίνει ότι δεν θα τους άρεσε να τους σκέφτεται και να τιμάει την μνήμη τους ο κάθε απλός λαικός άνθρωπος...
Οντως δεν ηταν επιεικες-ηταν υπερβολικα επιεικες!! επισης με το ζορι κανεις δεν σε υποχρωσε να με εχεις γνωστο-μια στοιχειωδη ελευθερια νομιζω οτι την ειχες οταν γνωριστικαμε

ham

ham
moderator
moderator

Άντε ηρεμήστε,έχετε βγει και εκτός θέματος! Όχι και εδώ καβγάδες!

https://polygono.forumgreek.com

xstyl

xstyl
administrator
administrator

ρε hum παλι σπαμαρεις? πλακα κανω. το θεμα λεει για το πολυτεχνιο, εγω προσωπικα ειμαι υπερ αυτης της γιορτης. νταξι φοιτητες την κανανε την εξεγερση. αυτο που θα με εκανε να μην θελω να γιορταστει, ειναι οτι ηταν λιγο πολυ εμφυλιος. αλλα ας πουμε ολα καλα στο τελος.

ham

ham
moderator
moderator

Μέρες Πολυτεχνείο . . . Τότε, το Νοέμβρη του ’73, η Χούντα των παρανοϊκών συνταγματαρχών και ο μεγαλειώδης αντιδικτατορικός αγώνας, ο ξεσηκωμός των φοιτητών, το «σώμα και το αίμα» αυτών που δολοφονήθηκαν, που βασανίστηκαν που φυλακίστηκαν, που εξορίστηκαν για ανεξαρτησία, δημοκρατία, ελευθερία…

Σήμερα, μέρες Πολυτεχνείου, 38 χρόνια μετά, Νοέμβρης 20011: η οικονομική Χούντα των «αγορών» και της τρόικας, δοτός πρωθυπουργός, το σύνταγμα κουρελόχαρτο, οι (νέο)χουντικοί, οι (κρυπτο)φασίστες, του ΛΑΟΣ στη συγκυβέρνηση κι ο λαός στα «τάρταρα»….«ΠΑΣΟΚ, ΛΑΟΣ και Νέα Δημοκρατία, η χούντα δεν τελείωσε το ‘73!»…

https://polygono.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Παρόμοια θέματα

-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης