ΠΟΛΥΓΩΝΟ

Μη Συνδεδεμενος Παρακαλώ συνδεθείτε ή εγγραφείτε

Ισραηλ αρχαιο και συγχρονο

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Επισκέπτ


Επισκέπτης

Καταγωμαι απο Θεσσαλονικη. Ειναι μια πολυ που ειναι αδυνατο καποιος απο τους ντοπιους κατοικους να μην εχει συγγενεις η φιλους Εβραιους. Ωστοσο οι Εβραιοι ειναι ενας λαος που το μονο που τους ενωνει ειναι το κοινο θρησκευτικο αισθημα. Η πιστη οτι οι Εβραιοι ειναι εθνος (οπως σωστα επεσημανε ο χρηστης car6) δημιοργηθηκε απο τους Ευρωπαιους Ρατσιστες (ο ορος αντισημιτης ειναι ακαιρος κατα την γνωμη μου) και μετα υιοθετηθηκε απο καποιους Εβραιους ( ακομα και σημερα η συντριπτικη πλειοψηφια αρνητε αυτην την πιστη -που το ονομα της ειναι Σιωνισμος). Τι προβλημα εχουν καποιοι χρηστες στο Φορουμ με τους Εβραιους? τι ξερετε για την Ιστορια του Ισραηλ , περα απο προπαγανδες του σχολειου και των ΜΜΕ?

xstyl

xstyl
administrator
administrator

εγω προσωπικα δνεχω κανενα προβλημα, αλλα θελω να ρωτησω κατι. οι σημιτες τι σχεση εχουν με τους Εβραιους??
επισης θελω να επιμανω, θα το βαλω και αλλου για να φαινετε, "προσεχετε λιγο με αυτο το θεμα γιατι ειναι λεπτο και στους κανονες του φορουμ λεμε να μην προσβαλουνε τα posts μας τους αλλους".

Ομήρου Απόγονος

Ομήρου Απόγονος
οκτάγωνο
οκτάγωνο

xstyl έγραψε:εγω προσωπικα δνεχω κανενα προβλημα, αλλα θελω να ρωτησω κατι. οι σημιτες τι σχεση εχουν με τους Εβραιους??
επισης θελω να επιμανω, θα το βαλω και αλλου για να φαινετε, "προσεχετε λιγο με αυτο το θεμα γιατι ειναι λεπτο και στους κανονες του φορουμ λεμε να μην προσβαλουνε τα posts μας τους αλλους".
Χάρη δεν πρόσβαλλα.Απλά ανέφερα πραγματικά γεγονότα.Κοίτα τι γράφω στις τελευταίες μου σειρές...

omhros_arvaniths


γωνία
γωνία

blodinka ειναι α-δυνατο καποιος στη Θεσσαλονικη να μην ειναι εβραιος και να μην εχει εβραιους συγγενεις και να μην εχει εβραιους φιλους?Εσυ τι ξερεις για τους Εβραιους?Χωρις να χρειαζεται να σχολιασω τις τελευταιες περιοδους σου,το μονο κοινο που εχουν οι Εβραιοι ειναι το θρησκευτικο αισθημα?

Επισκέπτ


Επισκέπτης

omhros_arvaniths έγραψε: ειναι α-δυνατο καποιος στη Θεσσαλονικη να μην ειναι εβραιος και να μην εχει εβραιους συγγενεις και να μην εχει εβραιους φιλους?Εσυ τι ξερεις για τους Εβραιους?Χωρις να χρειαζεται να σχολιασω τις τελευταιες περιοδους σου,το μονο κοινο που εχουν οι Εβραιοι ειναι το θρησκευτικο αισθημα?

Ποια ακριβως ειναι η απορια σου?

Επισκέπτ


Επισκέπτης



Ελπιζω φιλε Ομηρου Απογονε να σ λυθουν οι αποριες περι Σιωνισμου

Επιστροφή στην κορυφή  Μήνυμα [Σελίδα 1 από 1]

Παρόμοια θέματα

-

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης